İçmeler

OSMANELİ BELEDİYESİ PROF.DR. YUNUS SÖYLET ŞİFALI İÇMELER TESİSİ

Osmaneli İçmeler Tesisi, ilçe merkezine 9 km uzaklıkta, tarihi çok eskiye dayanan, şifalı suların bulunduğu doğa harikası bir tesisimizdir.

Rivayet olunduğu üzere Emeviler, bu toprakları fethetmek üzere geldiklerinde askerler, yorgunluklarını gidermek ve birtakım hastalıklarını tedavi etmek için bu şifalı sulardan yararlanmışlar ve hastalıklarına şifa olduğunu dile getirmişlerdir.

İçmeler tesisindeki suların şifalı olduğu İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan laboratuar çalışmaları sonucunda da tespit edilmiştir. Suların mide, böbrek, böbrek taşı, egzama, safra kesesi ve deri hastalıkları gibi rahatsızlıklara iyi geldiği yine İstanbul Üniversitesi tarafından onaylanmıştır.

Tarih boyu şifa dağıtmış olan İçmeler, ilçemizde çok uzun yıllar tesis olarak hizmet vermiş ancak 1999 yılında gerçekleşen depremin etkisiyle tahribat görmüş, o günden bu yana atıl kalmıştır.

Günümüzde ise İçmeler, Sağlık Turizmi adına Belediyemiz ve İstanbul Üniversitesi ortaklığında BEBKA Projesi kapsamında yeniden ilçemize kazandırıldı. Nezih, yemyeşil ve tertemiz doğası, şifalı sularıyla İçmeler Tesisi, bugün 60 yatak kapasitesiyle ilçemizde Sağlık Turizmine hizmet edecek. Tesisimiz hem birtakım rahatsızlıkları olan hastalarımıza şifa dağıtacak hem de turistik anlamda ilçemize büyük bir değer katacak. Yemyeşil orman içerisindeki İçmeler Şifalı Sular Tesisimize ülkemizin dört bir yanından bütün ziyaretçilerimizi bekliyoruz.

yağ aldırma fiyatları karın germe fiyatları dudak dolgusu fiyatları piezo burun estetiği fiyatları burun törpüleme fiyatları gülüş tasarımı fiyatları vaser liposuction fiyatları liposuction cost turkey