Başkan Yardımcısı

 

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI

HAYATİ KABA

1-img_4998

05 Ocak 1974 tarihinde Osmaneli’de doğdu. İlköğrenimini Düzmeşe İlkokulu’nda tamamladı. 1984 yılında Bilecik İmam Hatip Lisesine kayıt oldu. Lise yıllarında Ata sporu olan güreşle ilgilendi. 1992 yılında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu Pazarlama bölümüne başladı. Ancak işlerinin yoğun olması münasebetiyle eğitimini yarım bırakmak durumunda kaldı.

Osmaneli’de ticari anlamda önemli girişimlerde bulundu. Esnaflık faaliyetlerini yürüttü. Minibüsçüler Kooperatifi Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Şu anda da 1308 Osmaneli Belediye Spor Kulüp Başkanı ve Sınırlı Sorumlu Düzmeşe Köyü Sulama Kooperatifi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Osmaneli ilçe merkezinde siyasi platformlarda yer aldı. 2009 yılında gerçekleşen seçimlerde İl Genel Meclis Üyesi olarak seçildi. 2014 ylında gerçekleşen yerel seçimlerde ise Belediye Meclis Üyesi seçildi. Aynı zamanda o tarihten beri de Osmaneli Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir. İşleri dolayısıyla İspanya, Bosna Hersek ve Kıbrıs gibi ülkelerde bulunmuştur. Evli ve dört çocuk babasıdır.