VENEZUELA’DA ABD VE DİĞER EMPERYALİST ÜLKELER TARAFINDAN DÜZENLENEN DARBEYE TÜRKİYE VE CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN KARŞI ÇIKTI.OSMANELİ HALKI EMPERYALİZME VE DARBELERE KARŞI LİDERİNİN YANINDADIR.

59404260_2246458195570711_8822679393756250112_n

VENEZUELA’DA ABD VE DİĞER EMPERYALİST ÜLKELER TARAFINDAN DÜZENLENEN DARBEYE TÜRKİYE VE CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN KARŞI ÇIKTI.OSMANELİ HALKI EMPERYALİZME VE DARBELERE KARŞI LİDERİNİN YANINDADIR.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Venezuela açıklaması;
“Halkın egemen olduğu, Başkanının seçimle iş başına geldiği Venezuela’ya post modern bir koloni valisi atama gayreti içinde olanlar bilmelidir ki, bir ülkenin nasıl yönetileceği ancak demokratik seçimlerle belirlenebilir.
Demokrasilerde sandık esastır.
Darbelerle mücadele etmiş, darbelerin yarattığı olumsuz sonuçları yaşamış bir ülke olarak, Venezuela’daki darbe girişimini kınıyoruz. Tüm dünya Venezuela’da halkın demokratik tercihlerine saygı duymak zorundadır”.

Emperyalizme, İslam ülkeleri, Türk Dünyası ve Ezilen Ülkelere karşı uygulanan emperyalist müdahalelere karşı çıkan yine Türkiye ve onun Lideri Recep Tayyip Erdoğan. Türkiye’nin teröre ve emperyalizme verdiği mücadele, Ortadoğuda İslam ülkeleri üzerinde oynanan oyunlara engel oluşumuz Türkiye’nin birlik ve beraberliğini korumak için. Unutmayalım üzerinden 100 yıl bile geçmeyen Osmanlı İmparatorluğunun yıkılışı da emperyalizmin bir oyunu ve planıydı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının halkı da arkalarına alarak emperyalizme karşı verdikleri savaş sayesinde bağımsız bir ülkeyiz.

Kurduğumuz 16 Türk devletiyle Dünya da lider ülke olan biz Türkler, 17. Türk devleti Türkiye Cumhuriyeti ile yine emperyalizmin, darbelerin önünde önünde en büyük engeliz. Türk dostu Venezuela halkı ve onun lideri Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya karşı ABD ve diğer emperyalist ülkelerce yapılan darbeye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Tüm Türk halkı karşı çıkıyor ve darbecileri lanetliyor. Osmaneli halkı olarak darbeye karşı çıkan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a tam destek veriyoruz.

Saygılarımla,
Ymm Münür Şahin – Osmaneli Belediye Başkanı

Okunma Sayısı: 731

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*