MADDE BAĞIMLILIĞI KONULU TİYATRO ETKİNLİĞİMİZ

qqq

Belediyemiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de katkılarıyla halkımıza özellikle de ailelerimize ve çocuklarımıza yönelik madde bağımlılığına karşı farkındalık uyandırmak amacıyla eğitici bir tiyatro oyunu sergiledi.

Düş Sahnesi Tiyatro grubunca “Benim Güzel Ailem” adlı oyun dün akşam Belediyemiz Sosyal Hizmetler Salonunda sergilendi. Halkımızdan ve ilçe protokol üyelerimizden katılımın epey yüksek olduğu tiyatro oyunuyla amaç gençlerimize, çocuklarımıza, öğrencilerimize özellikle de ailelerimize toplumumuzda madde bağımlılığının ciddi bir sorun olduğuna dikkat çekmek, farkındalık uyandırmaktı. Toplumumuzda aile kavramının en önemli yeri tuttuğuna işaret eden tiyatro oyunumuz halkımız tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Ailede anne ve babaya düşen görev ve sorumluluklara, aile içi iletişime önemli derecede vurgu yapan oyunumuza başta İlçe Kaymakamımız Edip ÇAKICI, Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ, AK Parti İlçe Başkanı A. Yalçın KARACA ve çok sayıda protokol üyesi katıldı.

İki farklı aile ve aile içi iletişimlerinin sergilendiği “Benim Güzel Ailem” adlı oyunun bitiminde Belediye Başkanımız Münür ŞAHİN, kısa bir konuşma yaptı. Çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklara yöneltmemek için Osmaneli Belediyesi olarak özellikle sportif faaliyetlere teşvik ettiklerini bu sebeple ilçemizde çok fazla spor tesisi, parklar, sosyal tesisler inşa ettiğini, çocukların ve gençlerin beden ve ruh sağlığı için ilçe adına yapılacak her şeyin büyük bir özveriyle imar edildiğini dile getirdi. Konuşmasının bitiminde ise Başkanımız Tiyatro Oyununu sergileyen Değerli Yönetmen Sibel AYDIN’a, Kıymetli Sanatçı Adnan ÇELİK’e ve diğer tüm sanatçılara teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Okunma Sayısı: 875

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*