DUYURULAR

BAŞKANIMIZDAN BAKANLIKLARA ZİYARET

Graphic1

Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, Ankara temasları kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerde ilçemiz hakkında yapılacak çalışmaları gündeme getirdi. Belirli dönemlerde ilçemiz için gerek bölgede gerek ülke çapında gerçekleştirilen toplantı ve çalışmalara katılan Belediye Başkanımız Münür ŞAHİN, gerçekleştirilen toplantı ve ziyaretlerde şehrimize yönelik çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuyor.

Ankara temasları kapsamında; Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı ziyaret eden Belediye Başkanımız Münür ŞAHİN, ilçemizde birçok alanda yapılacak çalışmaları paylaştı.

Başkanımız, Ankara’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan YILDIRIM’ı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Baki ALKAÇAR’ı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın KURT’u makamında ziyaret etti. Görüşme sonunda Başkanımız, kendilerine Geleneksel Osmaneli Evlerinin yer aldığı seramik tabloyu hediye etti. Osmaneli’ni hak ettiği değere ulaştırabilmek için birçok projeyi bu ziyaretlerde gündeme taşıyan Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, ziyaretlerde görüştüğü projeleri şu şekilde açıkladı:

                Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda;

1- Sokak sağlıklaştırma projesi,

2-Alt yapı yatırımları ve projeler,

3- Kilise restorasyon projesi,

4-  Konakların restorasyon projeleri,

5- Kent müzesi, 1924 Mübadele Müzesi, Tarih Müzesi, Yapı Müzesi, Kültür Evleri Projeleri

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı;

1- Sanayi parselleri,

2- Osmaneli Organize Sanayi Bölgesi,

3- Bölgesel teşvikler,

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı;

1- Arıtma Tesisimiz için birtakım talepler,

2- Kanalizasyon sistemi ile ilgili talepler,

3- Çöp süpürme aracı ve diğer talepler,

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı;

1- Osmaneli Belediyesi Prof. Dr. Yunus SÖYLET İçmeler Tesisimizin elektrik projesi,

2- Trafo nakli projesi,

3-Doğal gaz hatlarımızın tamamlanması,

4- Elektrik hatlarından yer altına alınacaklar

Gençlik ve Spor Bakanlığı;

1- Yeni Spor Alanlarımız’a destek. Halı saha, tenis kordu, basket sahası, voleybol sahası, spor aletleri vb. projeler,

2- 1308 Osmaneli Belediye Spor hoca desteği

Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, Ankara ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada: “Son derece verimli geçen görüşmelerimizde projelerimizin desteklenmesi konusunda Bakanlıklarımızdan, Danışmanlarımızdan, Müsteşarlarımızdan, Genel Müdür, Daire Başkanları ve ilgili kurumlardan gerekli destekleri aldık. İnşallah “Sanayileşmiş tarih ve kültür kenti Osmaneli” hedefine hızla ulaşacağız” dedi. Başkanımız aynı zamanda Ankara’da Bakanlıklarda görüşmeleri sağlayan AK Parti Bilecik Milletvekili Halil ELDEMİR’e ve AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret KARABIYIK’a teşekkür ettiğini de belirtti.

 

 

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 1.917

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*