BAŞKANIMIZIN BERAAT KANDİLİ MESAJI

13246013_10154132428971698_522697283_n

Ramazan Ayı’na çok az bir zaman kala Beraat Kandili’nin gelmesi münasebetiyle Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN bir kandil mesajı yayınladı. Başkanımız yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

11 ayın Sultanı mübarek Ramazan ayının habercisi, Ramazan Ayı’ndan önceki son kandil gecesi olan Berat Kandili’ne ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Beraat gecesi de diğer mübarek gecelerimiz gibi gündelik hayatın akışı içinde bizlere varlığımızı yeniden gözden geçirme, muhasebe ve tefekkür etme imkânları kazandıran birer fırsat olarak değerlendirilmelidir. İnsanların bu geceler sayesinde zaman zaman ihmal ettiği kulluğunun farkına vardığını, kendisine çeki düzen verdiğini, Cenab-ı Hak ile olan ilişkilerini yeniden tanzim etme fırsatı bulduğunu vurgulayarak, başta büyük Türk Milleti olmak üzere tüm Türk- İslâm âleminin ve değerli hemşehrilerimin mübarek Beraat gecesini kutluyor; feyz ve bereketinden hepimizin istifade etmesini, Beraat gecemizin gerçek beraatlarımıza vesile olmasını, hepimize mübarek Ramazan ayına arınmış gönüllerle, günah yüklerimizden beraat etmiş olarak girmeyi nasip etmesini Yüce Allah’tan diliyorum.” dedi.

Osmaneli Belediye Başkanlığı olarak 21 Mayıs 2016 Cumartesi günü İkindi namazı sonrası ilçe mezarlığında Kur’an-ı Kerim okutulacaktır. Akşam namazı ile yatsı namazı arası Fatih Camii’nde  Mevlid-i Şerif okutulacaktır. Tüm halkımız davetlidir.

Okunma Sayısı: 621

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*