BAŞKANIMIZIN TAZİYE MESAJI

BAŞKANIMIZIN TAZİYE MESAJI

Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, dün akşam İstanbul Atatürk Hava Limanı’nda meydana gelen patlamayla ilgili bir taziye ve kınama mesajı yayınladı. Belediye Başkanımız mesajında şu ifadelere yer verdi:

“TERÖR EYLEMLERİNİ YAPANLARA DA, ORGANİZE EDENLERE DE, BU EYLEMLERE DESTEK OLANLARA VE TERÖRDEN NEMALANMAYA ÇALIŞANLARA DA LANET OLSUN”

“Terör bir Ramazan gününde yine kalleşçe gerçek yüzünü gösterdi. Bu günlerde Türkiye  Cumhuriyeti Devleti yanında yer almayıp bahane üretenler, varsayımlarla suçlu arayanlar, iktidar hesabı yapanlar teröristlerden daha tehlikelidir. Gün birlik ve beraberlik içerisinde uzlaşı, büyüme, istikrarı muhafaza etme ve Büyük Türkiye, Lider Türkiye hedefine ulaşmak için çalışma günüdür.

Zamanlama da çok manidar. İsrail ve Rusya ile Türkiye anlaşma ve sorunları masada çözme konusunda anlaştıkları ve Mısır ile ilişkilerin düzelme aşamasına girmeye başladığı anda bombalar patlıyor. Birileri yine düğmeye basıyor, hesaplar belli. Türkiye, son iki gündeki çıkışları ile bir anda ticaret açısından çok önemli iki pazarı kazanıyor. Türkiye’nin ekonomisini bir anda canlandıracak, büyüme hızını arttıracak bu hamlesi yine Türkiye karşıtlarını telaşlandırıyor.

Bölgedeki tek huzurun, otoritenin, istikrarın olduğu Türkiye, bu çıkışları ile inanılmaz bir yükselişe geçiyor. Bu huzur ortamı devam ettiğinde ülkemiz bir anda büyük bir ekonomik gelişim sağlıyor. Düşünün çevremizdeki tüm ülke halklarının sığınacakları tek güvenli ülke Türkiye. Bu ortam Türkiye’ye sermaye akışını da hızlandırıyor.

Türkiye, PKK ve terör örgütlerine karşı (aslında bir yerde profesyonel dünya terör örgütlerine karşı) büyük bir mücadele yürütüyor. Halk artık devletin yanında yer almaya başlıyor. Teröre büyük destek olan uyuşturucu tarlaları, uyuşturucu alanları yok ediliyor. Terörün ekonomik kaynakları kesiliyor. Terörist paralarının aktığı AB ülkeleri ve ABD bundan son derece rahatsız. Zira uyuşturucu kanalı ile terör örgütlerinden kendilerine akan sermaye girişi azalıyor. Türkiye güçlenirken onların ekonomilerine direk katkı sağlayan terör örgütlerinin paralarının, bu ülkelere girişi düşmeye başlıyor. Ekonomik olarak Türkiye hızla güçlenmeye devam ediyor.

Türkiye, büyük güç olma yolunda birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam ediyor. İstikrarlılığı açısından tek İslam ve Ortadoğu ülkesi olma özelliğini sürdürüyor. Kısaca Türkiye artık kendi dış siyasetini belirliyor. Afrika’ya açılım yapıyor, yeni dostluklar, yeni ticari anlaşmalar ve sonuçta yeni pazarlar elde ediyor. Dosta güven, düşmana korku ve endişe veren bir ülke haline geliyor.

Türkiye düşmanları ise bu durumdan rahatsız. Onlara göre; Türkiye istikrarsız, kendi iç sorunlarıyla uğraşan bir ülke olmalı. Ekonomisi bozulmalı. Halk gelecek korkusuna kapılmalı, insanlar yerinden edişe etmeli. Çünkü Türkiye lider ülke olma yolunda haddini aşıyor.

Bir de bu dış güçlerin içerideki destekçileri var. Bunların bir kısmı vatan haini. Bir kısmı da AK Parti gitsin de, iktidardan ve cumhurbaşkanlığı makamından Recep Tayyip Erdoğan indirilsin de, Türkiye ne olursa olsun görüşünde. Sadece iktidar hırsı ile yananlar, en az vatan hainleri kadar hainler. Bir kısmı aydın, bir kısmı öğretim görevlisi kılığında gözü dönmüş sahtekarlar var Türkiye’de. Kurtuluş Savaşında da bu hainlerden çok daha fazlası ülkesini düşmana teslim edecek kadar şerefsizdi. Ve bu şerefsizler için Türkiye değil, Türkiye karşıtlığı ön planda.

Sonuç olarak biz güçlendikçe terör örgütleri taşeron olarak üstlendikleri görevleri bir yolla gerçekleştirecek. Bunun çabası ve gayreti içinde olacaklar. O yüzden her terör olayı sonrası birbirimizi suçlama kolaycılığından vazgeçelim. Oynanan oyunları bilelim. Teröre rağmen yükselişe devam edelim. Sokaklarda olalım, gücümüzü gösterelim. Terör bizi asla yıldıramaz.

Birlik ve beraberlik içinde bu günleri aşacağız. Türkiye, büyük güç olma yolunda terörün hakkından gelecek ve güvenli, istikrarlı bir ülke olmanın farklılığıyla yükselişine devam edecektir. Atatürk Hava Limanında teröre kurban verdiğimiz şehitlerimize Allahtan rahmet, yararlılara şifalar ve ailelerine başsağlığı diliyorum. Unutmayalım ki Allah bize yeter. Herkesin gerçek niyetini bilen, her şeyin tek hakimi olan Yüce Allah’tır. ”

                                                                                                                             Saygı ve Sevgilerimle

                                                                                                                             YMM Münür ŞAHİN

                                                                                                                        Osmaneli Belediye Başkanı

Okunma Sayısı: 922

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*