On Üniversitemizin Katılımı İle İlçemizde Sempozyum Yapıyoruz

İlçemizin doğa ve doğal yapısı, bitki ve yaban hayatı araştırmaları İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Osmaneli Belediyesi ortaklığında TÜBİTAK desteği ile iki proje halinde yakın dönemde ilçemizde gerçekleşmişti. İlçemizin doğal yapısı ve yaban hayatı İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin girişimleriyle akademik çevreler tarafından mercek altına alınmıştı.

Şimdi ise 21-23 Kasım 2015 tarihlerinde ülkemizin önde gelen üniversitelerinin katılımıyla Osmaneli Doğal Kaynak ve Değerlerinden Nasıl Yararlanılmalı? Konulu Çalıştay ve Paydaş Grup toplantısı düzenlenecektir. Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerinin katılacağı bu sempozyum ile ilçemizin tarihi ve kültürel yapısını, turizm potansiyelini, doğal kaynaklarını ve doğa yapısını akademisyenlerimizle birlikte ortaya çıkarıyoruz.

Bilimsel olarak profesyonel şekilde gerçekleştirilecek olan bu çalışmalar ilçemize büyük bir katma değer sağlayacak. İlçemizin doğal kaynak ve değerlerinin keşfini en doğru şekilde yapıp onları en verimli şekilde yine ilçemizin yararına kullanmanın yöntem ve gereklerini temin ve tedarik etmiş olacağız. İlçemizin sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerini en güzel ve en doğru şekilde bölgemize ve ülkemize tanıtmanın imkanına kavuşacağız.

Sempozyum ilçemizde 21-23 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. İstanbul Ticaret Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, Çevre ve Doğa Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Osmaneli Belediyesi ortaklığında düzenlenecek olan sempozyuma ayrıca Marmara Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi iştirakçi olarak katılacaktır.

İlçemizin tanıtımına ve turizm potansiyeline büyük katkı sağlayacak üniversitelerimize ve akademisyenlerimize çok teşekkür ediyor, şimdiden ilçemize “Hoşgeldiniz” diyor ve kendilerine yapacakları tüm çalışmalarda başarılar diliyoruz.

Okunma Sayısı: 1.021

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*