ŞEHİDİMİZİ BAĞRIMIZA GÖMDÜK

Dün öğle saatlerinde Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Aktütün bölgesinde askeri aracın geçişi sırasında bölücü terör örgütünün yola yerleştirdikleri patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan askerimiz Piyade Er Osman ER, bugün öğle namazına müteakip binlerce vatandaşımızın katılımıyla toprağa verildi.

21 yaşında vatanımız uğruna şehit düşen askerimiz Piyade Er Osman ER için bugün öğle namazına müteakip tören düzenlendi. İlçemiz Ertuğrulgazi Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Bilecik Valisi Süleyman ELBAN, Bilecik AK Parti Milletvekili Halil ELDEMİR, Bilecik CHP Milletvekili Yaşar TÜZÜN, Bilecik Belediye Başkanı Selim YAĞCI, Bilecik Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer KOÇ, Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, AK Parti İlçe Başkanı Yalçın KARACA, il ve ilçe protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, belediye personeli, şehidimizin yakınları ve binlerce vatandaşımız katıldı.

Şehidimiz Piyade Er Osman ER’in cenazesi, cenaze namazı öncesinde ambulansla oturduğu evin önüne getirilerek helallik alındı. Cenaze daha sonra Ertuğrulgazi Camii’ne getirildi. Cenaze namazı öncesi Bilecik İl Müftüsü Necati AKKUŞ, cenazeye katılanlardan alkış tutmamaları ve tezahüratta bulunmamaları yönünde uyardı. Vatandaşlarımızın ise cenaze törenine gösterdiği hassasiyet dikkat çekti. Tören süresince tek bir slogan atılmayarak şehidimiz tekbirler eşliğinde son yolcuğuna uğurlandı. Binlerce vatandaşımız şehidimizin son yolculuğuna sükun içerisinde eşlik etti.

Diğer yandan şehidimizin babası İsmail ER ve şehidimizin kardeşleri, metanetli duruşları ile hainlere tokat gibi cevap verdiler. Soğukkanlılıklarını koruyan ve hainleri sevindirmeyen şehit ailemiz “Vatan Sağolsun” dediler.

Ayrıca cenaze törenine, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, TBMM Başkanlığı, bazı bakanlıklar ve siyasi parti genel merkezlerinden gönderilen çelenkler dikkat çekti.

Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN cenaze töreniyle ilgili yaptığı açıklamada “Şehidimiz Osman ER’i ilçemize yakışan birlik ve beraberlik içerisinde uğurladık. Halkımızın gösterdiği hassasiyete teşekkür ediyor, Allah cenaze törenine katılanlardan, şehidimizden ve ailesinden razı olsun diyorum. Vatan uğruna geçmişte de şehitler vermiş olan Osmaneli, son şehidini de çok büyük bir katılımla yolcu etti. Başta Milletvekillerimiz, Valimiz, Tugay Komutanımız, İl ve İlçe Belediye Başkanlarımız olmak üzere tüm protokol üyelerine ve katılanlara teşekkür ediyoruz. İnşallah terör Türkiye’nin gündeminden kısa sürede çıkar. Osmaneli halkı olarak her zaman devletimizin yanında vatanımız, bayrağımız ve dinimiz için savaşmaya ve şehit olmaya hazırız” dedi.

Okunma Sayısı: 1.189

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*