ŞEHİT RAHMETİ OSMANELİ’NE DÜŞTÜ

WhatsApp-Image-20160710

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde haince düzenlenen terör saldırısı sonucunda şehit olan Osman ER’in ilçemizde bulunan baba ocağına şehit haberi ulaştı.

Bugün öğle saatlerinde Şemdinli ilçe merkezine 30 km uzaklıktaki Aktütün yolunda bölücü terör örgütü mensupları tarafından önceden yola döşenen patlayıcı, askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildi. Patlama sonrasında 5 askerimiz şehit oldu. 1995/4 tertip Piyade Er Osman ER’in şehit haberi ilçemiz Osmaneli’ne ulaştı. Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş Merdan AKBULUT, Belediye Başkanımız Münür ŞAHİN, beraberindeki sağlık ekibi ve şehidimizin babası İsmail ER ile şehidimizin annesi Hayriye ER’e şahadet haberini verdi. Şehidimizin baba ocağı Türk bayraklarıyla donatıldı.

Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, AK Parti İlçe Başkanı Yalçın KARACA ile birlikte şehidimizin baba ocağını ziyaretlerinde  yaptığı açıklamada “ilçemize ulaşan bu şehit haberinden duyduğu derin üzüntüyü ifade ederek teröre ilçemizda daha öncede şehitler vermiştik bir kez daha şehit haberinden sonra terörü lanetlemiş patlamayı yapan ve bu hainliğe destek veren herkesin hem devlet hem de Allah tarafından en ağır şekilde cezalandırılacağını dile getirdi. Elbet bu acıların hesabı sorulacaktır. Vatan sağolsun. Şehidimizin annesinin, babasının ve memleketimizin başı sağolsun” dedi.

Şehidimizin naaşı yarın ilçemiz Ertuğrul Gazi Camii’nden kaldırılacaktır.

Okunma Sayısı: 2.335

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*