YALÇIN SAVURAN’DAN İLÇEMİZE İKİNCİ SERGİ

1-osmaneli2016mayısbilboard

Belediyemizin ve Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN’in vizyonuyla ilçemizde halkımıza yönelik sosyal etkinliklerimiz her geçen gün artarak devam ediyor. Belediyemiz sadece gerçekleştirdiği yatırımlar ve projelerle değil sosyal hizmet anlayışıyla ve yerel yönetim misyonuyla ilçemiz Osmaneli’ne he yönde hizmet ediyor. Rutin belediyecilik anlayışının dışında sosyal ve kültürel hizmetler ilçemizde göz dolduruyor.

Mayıs ayının gelmesiyle birlikte etkinliklerin zirveye ulaştığı bu ayda duayen fotoğraf sanatçısı ve sinema eleştirmeni Yalçın SAVURAN, Osmaneli’ne bir fotoğraf sergisi daha açıyor. İlkini geçtiğimiz sene Ocak ayında Necla Hanım Konağı’nda açan Yalçın SAVURAN ve fotoğraf atölyesi ikinci sergisini yine Belediyemize ait Necla Hanım Konağı’nda açıyor. Geçtiğimiz yıl üç farklı temada düzenlenen ve büyük ilgi gören fotoğraf sergisi bu sene “Büyüklere Masallar 2” adıyla açılıyor.

Sergi içerik ve kapsamsıyla ilgili bir açıklama da yapan usta fotoğraf sanatçısı ve sinema eleştirmeni Yalçın SAVURAN, sergiyle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Masal denilince illa ki farklı bir zaman-mekan ilişkisiyle karşılaşırız, adeta rüya zamanı-mekanı gibi. Masalların zaman ve mekanına doğru bir yolculuk yapıyorsak eğer o dilin gerçekliği üzerinden bakmak, görmek ve algılamaya çalışmak gerek. Sergideki fotoğraflar, bu düşünceler çerçevesinde, farklı zaman dilimlerinde ve farklı mekanlarda çekilerek bir araya getirildi. İstedik ki her bakan kendi masalını okusun, kendi gerçekliğiyle buluşsun”.

Aynı zamanda ilçemizde Yalçın Hoca’nın vermiş olduğu Temel Fotoğraf Eğitimi kursiyerlerinin de çektiği fotoğrafların yer alacağı fotoğraf sergisinin açılışı 7 Mayıs Cumartesi günü Necla Hanım Konağı’nda ilçemiz protokol üyelerinin katılımıyla saat 18:00’de yapılacaktır. Bir ay boyunca açık kalacak olan fotoğraf sergisine tüm ziyaretçilerimizi bekliyoruz.

Okunma Sayısı: 1.218

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*