1071 MALAZGİRT ZAFERİNİN 948.YIL DÖNÜMÜ TÜM TÜRK VE İSLAM ALEMİNE HAYIRLI OLSUN.MİSAK-I MİLLİ SINIRLARI GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN VAZGEÇMEDİĞİ EN BÜYÜK HEDEFİDİR.

69107198_2324369557779574_1202655615281790976_n

071 MALAZGİRT ZAFERİNİN 948.YIL DÖNÜMÜ TÜM TÜRK VE İSLAM ALEMİNE HAYIRLI OLSUN.MİSAK-I MİLLİ SINIRLARI GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN VAZGEÇMEDİĞİ EN BÜYÜK HEDEFİDİR.

26 Ağustos 1071 tarihinde Malazgirt’te Büyük Selçuklu Devleti ile Bizans İmparatorluğu arasında meydana gelen ve Selçukluların mutlak zaferi ile sonuçlanan Malazgirt Meydan Muharebesi, gerek Türk gerek İslam gerekse dünya tarihi açısından kısa ve uzun vadede belirleyici sonuçların ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Savaştan sonraki on yıl içerisinde Müslümanlar Anadolu’nun Batı uçlarına kadar ulaşmış ve 1075 yılına gelindiğinde önce Osmaneli(Lefke) fethedilmiştir.Aynı yıl İznik fethedilerek, İznik merkezli Türkiye(Anadolu) Selçuklu Devleti kurulmuştur. İslâm dünyasında Selçuklu sultanlarının liderliğini üstlendiği yeni bir devir açılırken Bizans İmparatorluğu da 1453 yılında İstanbul’un fethine kadar devam edecek olan bir çözülme dönemine girmiştir.

Osmaneli “1075 yılında ilk kez Türk hakimiyetine girmiş ve günümüze kadar 944 yıldır Kuranın ve Ezanın dinmediği Türk kenti olarak” varlığını sürdürmüştür.Mazlazgirt zaferini tekrar kutlar,tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim.17.Türk devletini kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle anarım.

Emperyalizme karşı Türk ve İslam Aleminin,ezilen Dünya halklarının savunucusu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Emniyet güçlerimize Allah güç kuvvet versin,onları zaferlerle taçlandırsın diliyorum.Yurt içinde Teröristlere karşı mücadele eden ve sınırlarımızı korumak için şehadete yürüyen kahramanlarımıza Allah yardım etsin ve onları korusun.Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet,gazilerimize şifalar diliyoruz.

Okunma Sayısı: 361

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*