1308 OSMANELİ BELEDİYE SPOR SPORCUSU ZEHRA ARI 3.OLDU

zehra-avrupa-ucuncusu-(1)

İstanbul’da 6-9 Şubat 2018 tarihleri arasında 6.sı yapılan Kulüpler Avrupa Taekwondo şampiyonasında, 1308 Osmaneli Belediyespor Taekwondo sporucusu Zehra Arı gençler kategorisinde ilk kez katıldığı şampiyonada Avrupa üçüncüsü olarak Bronz Madalya aldı. Bu yıl gençler kategorisinde ilk yılı olmasına rağmen kendisinden yaşça büyük ve daha tecrübeli olan rakipleri karşısında çok iyi maçlar çıkardı. Daha tecrübeli rakiplerini yenen 1308 Osmaneli Belediyespor’un başarılı Taekwondocu’su Zehra Arı, emekleri ve kendisinden beklentileri boşa çıkartmadı.

Avrupa’da almış olduğu 4. Madalyası olan Zehra Arı şampiyona ile ilgili olarak, “Bu yıl gençler kategorisine yükseldim. İlk kez kendimden büyük ve daha tecrübeli rakipler ile mücadele ettim. Şampiyona öncesinde çok iyi çalışarak, çok iyi bir hazırlık devresi geçirmiştim. İnşallah bundan sonraki şampiyonalarda hedefim Avrupa Şampiyonluğudur. Başta üzerimde çok büyük emekleri olan Hocam Mesur Düş’e, bizlere her konuda yardım ve destek olan Belediye Başkanımız Münür Şahin ve Kulüp Başkanımız Hayati Kaba’ya,  İlçe Spor Müdürümüz Şener Öner’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

1308 Osmaneli Belediyespor Kulüp Başkanı Hayati Kaba’da Zehra Arı’nın Avrupa üçüncülüğü için, “Yıllardır Osmaneli’nin gençlerini sporla buluşturup, onları spor ile eğitmeyi kendimize bir görev bildik. Kulübümüzün en başarılı branşlarından biri olan Taekwondo’da çok başarılı sporcularımız var. Zehra Kızımız da bunlardan birisi. Bu sene ilk kez gençler kategorisinde yarışmaya başladı. Bu kategorideki rakiplerini daha iyi tanıdıkça, daha da başarılı sonuçlara imza atacaktır. Ben kendisini tüm Osmaneli adına canı gönülden tebrik ediyorum. Ayrıca kendisini çalıştıran hocamız Mesur Düş’e de tebriklerimi iletiyorum. 1308 Osmaneli Belediyespor 17 branşta Osmaneli’nin çocuklarını yetiştirmeye devam edecektir.  Amacımız Milli Takımlara daha çok sporcu göndermek, Osmaneli’nin adını hem ulusal, hem de uluslar arası boyutta en iyi şekilde duyurmak ve temsil etmektir” dedi.

Okunma Sayısı: 752

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*