1308 OSMANELİ BELEDİYESPOR U18 TAKIMIMIZ FİNALDE ESKİŞEHİRSPOR İLE KARŞILAŞTI. HAKEMİN HAKSIZ KIRMIZI KARTLARI VE YÖNETİMİ UZATMALARDA DEVAM EDİNCE TAKIMIMIZI SAHADAN ÇEKTİK.

1308 OSMANELİ BELEDİYESPOR U18 TAKIMIMIZ FİNALDE ESKİŞEHİRSPOR İLE KARŞILAŞTI. HAKEMİN HAKSIZ KIRMIZI KARTLARI VE YÖNETİMİ UZATMALARDA DEVAM EDİNCE TAKIMIMIZI SAHADAN ÇEKTİK.

İlçemizi ve ilimizi Türkiye Şampiyonasında temsil eden 1308 Osmaneli Belediye Spor U18 takımımız ilk iki maçında Kocaeli ve Balıkesir şampiyonlarını (2-1) Lik skorlarla yenerek finale kalmıştı. Bugün oynanan final maçında Profesyonel Eskişehirspor’un U18 takımıyla karşılaşan takımımız 1-0 öne geçti.

Takımımızın golü sonrası hakem kontrolü kaybetti. Yanlış kırmızı kartlarla takımımız 10 kişi kaldı. Maçı (1-0) bitireceğimiz anda fazla oynanan uzatma dakikalarında durum 1-1 oldu.

Maç bu sonuçla sona erince iki devreli uzatma devrelerine geçildi. İlk uzatma devresi yine hakemin büyük hatalarına sahne oldu. Yine beraberlikle sona eren ilk yarı sonrası iki takım sporcuları ve hakemler arasında gerginlik yaşandı.

Son uzatma devresinde artık penaltılar kalınacağı düşünülürken, yine hakemler sahneye çıktı. İki metre ofsayt pozisyonda hakem oyunu devam ettirince Eskişehir Spor golü attı. Takımımız hocaları ve sporcuları hakemlere itirazlarında yine kırmızı kartlar uçuştu ve saha karıştı.

Başkanımız takımımızın gençlerimizin göz göre göre hakemler tarafından katledilmesine seyirci kalmadı, takımımızın ve seyircimizin zarar görmemesi için takımımızı sahadan çekti. Başkanımız Münür Şahin maç sonrası yaptığı açıklamada,” Kocaeli, Balıkesir şampiyonalarını yenerek finale gelen, finalde de Eskişehirspor karşısında mükemmel oyun çıkararak (1-0) öne geçen takımımız maalesef hakemlerin katliamı sonrası Türkiye’de son 22 takım arasına kalma şansını kaybetti. Bugün hakları olan galibiyetleri hakemlerce engellenen tüm futbolcuları başarılı oyunları ve ilçemize yaşattıkları gurur için teşekkür ediyoruz. Yine teknik ekibimize, yöneticilerimize ve tüm kafilemize teşekkür ediyoruz.

Türkiye’nin en büyük illerinin takımlarına karşı çok başarılı maçlar çıkaran sporcularımız bize göre bugünde maçı kazandılar. Katliam yapan hakemleri kınıyor, onları vicdanlarıyla baş başa bırakıyoruz. Eskişehir her zaman değer verdiğimiz yılların çınarı ve güzide kulübümüz. Ekonomik olarak çok kötü günler yaşıyor olsalar da bizlerin gönül bağı olan kulübümüz.

Bugünkü maçta bir kaç oyuncularının yaptığı ilişkilerimizi bozmaz. Bugün hakem yönetimine bizimle birlikte birçok Eskişehir hoca ve yöneticisi de tepki gösterdi. Bugünkü maç ve tur bizim hakkımızdı, ama yine de biz camia olarak çok üzülsek de, Eskişehirspor’u eski başarılı günlerinde görmeyi diliyoruz. Çünkü Eskişehirspor geçmişteki başarılarıyla bölgemizin takımı olarak hak ettiği yerde olmalı” dedi.

Okunma Sayısı: 16

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*