29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI,TÜRKLERİN EMPERYALİZMİN İŞGAL ETTİĞİ OSMANLI İMPARATORLUĞUNDAN KURTARDIĞI TOPRAKLAR ÜZERİNE KURDUĞU TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BAYRAMIDIR.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI,TÜRKLERİN EMPERYALİZMİN İŞGAL ETTİĞİ OSMANLI İMPARATORLUĞUNDAN KURTARDIĞI TOPRAKLAR ÜZERİNE KURDUĞU TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BAYRAMIDIR.

1299 yılında Bilecik-Söğüt’te kurulan ve sonrası büyük bir imparatorluk haline gelen Osmanlı İmparatorluğu Dünya’ya hükmetmiş büyük bir devletti.Bu büyük imparatorluk emperyalizmin oyunları sonrası işgal edilerek parcalanmıştı..Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve birlikte mücadele ettiği komutanlar ve büyük devlet adamlarıyla işgal edilen Osmanlı İmparatorluğu topraklarından savaşla gerye alınanlar üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk kurduğu Türkiye Devletinin yönetim bicimini cumhuriyet olarak belirlemişti.”Cumhuriyet, yüksek ahlâkî değer ve niteliklere dilenen bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk büyük devrimleri gercekleştirerek bugünkü Türkiye Cumhuriyetini sağlam temeller üzerie oturtmuştu.

Cumhuriyetimizin ilanının 96. yılında Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk”ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle,minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımıızı en içten dileklerimle kutluyorum.Allah bu ülkeye bir daha Osmanlı İmparatorluğunun işgal günlerini yaşatmasın.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hiç bir zaman vazgecmediği Misakı Milli Sınırlarını Allah bu millete tekrar nasip etsin.

Cumhuriyetimizin 96. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı dileğiyle. “Cumhuriyet Bayramınız bir kez daha coşkuyla kutluyoruz.

96 yıl sonra yine emperyalizmin oyunlarına dur diyerek teröre ve teröre destek verenlere dersini verdik.Suriye ve Irak’ta oluşturmaya başladığımız güvenli bölge ile ABD ve AB ülkelerinin olup bittilerine gereken cevabı verdik.Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.

Saygı ve sevgilerimle
Ymm Münür Şahin- Osmaneli Belediye Başkanı

Okunma Sayısı: 98

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*