GELENEKSEL MAHALLE İFTARLARIMIZA TÜM HALKIMIZI BEKLİYORUZ

18622554_1867228693493665_2757810944003791351_n

Her yönüyle rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayı, Osmaneli’nde birbirinden anlamlı gelenekler ile yaşatılıyor. Bir taraftan birlik ve beraberliğin, kardeşliğin, sevgi, hoşgörü ve yardımlaşmanın en üst noktaya çıktığı bir ay olan Ramazan ayı Osmaneli Belediyesi tarafından yıllardır gerçekleştirilen güzel gelenekler ile sürdürülüyor.

Osmaneli’nin beş mahallesinde iftar sofraları kuran Osmaneli Belediyesi, her hafta binlerce vatandaşımızın aynı sofrada buluşmasını sağlıyor. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise günahlardan arınma ve cehennemden kurtuluş olarak ifade anılan Ramazan ayında halkımız her hafta farklı bir mahallede huzur sofralarında buluşacak.

Ramazan ayının ilk mahalle iftarı 1 Haziran Perşembe günü Camii Cedid Mahallesinde yapılacak. İkincisi 8 Haziran Perşembe günü Haceloğlu Mahallesinde, üçüncüsü 15 Haziran Perşembe günü İnönü Mahallesinde, dördüncüsü 16 Haziran Cuma günü Şehitler Parkında, beşincisi 19 Haziran Pazartesi günü TOKİ konutlarında ve sonuncusu 22 Haziran Perşembe günü Camii Kebir Mahallesinde yapılacak.

Mahalle iftarlarının yanı sıra Ramazan ayı boyunca her akşam Osmaneli Belediyesi Şehitler Parkı Sakarya Salonunda vatandaşlarımıza iftar yemeği verilecektir.

Halkımız arasında birliğin, beraberliğin, sevgi, saygı ve hoşgörünün pekişeceği bu huzur sofralarına tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.

 

 

.

Okunma Sayısı: 831

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*