AK PARTİ 6.OLAĞAN GENEL KURULU TÜRKİYE,TÜRK VE İSLAM ALEMİ,EZİLEN DÜNYA HALKLARI İÇİN HAYIRLI OLSUN

39497501_2104046489811883_8468254049630683136_n

AK PARTI 6.OLAĞAN GENEL KURULU TÜRKİYE,TÜRK VE İSLAM ALEMİ,EZİLEN DÜNYA HALKLARI İÇİN HAYIRLI OLSUN.

6.Ak Parti olağan genel kurulunda tekrar genel başkan secilen,Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, partisinin yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerini de belirledi.

AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen Genel Başkanımız tarafından oluşturulan,Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında görev dağılmalarıda belli oldu.AK Parti Kongresi’nin büyük bir coşkuyla gercekleşmesi ve özellikle ekeonomik savaşa karşı birlikteliğin ön plana cıktığı kongre cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi sonrası ilk genel kurul oldu.

Salonun içinde ve dışında son derece dinamik bir topluluk süreli reise destek verdi.Her kongrenin bir yandan AK Parti’nin ilkelere dayanan geleneğinin sürdürülmesi açısından, diğer yandan da AK Parti’nin tazelenmesi, gücünün, enerjisinin yenilenmesi açısından çeşitli sentezleride ortaya çıkarıyor.

Bu kongrede de AK Parti geleneğinin taşınması, yaşatılması, aynı zamanda da bunun yeni enerjilerle, yeni dinamiklerle donatılması şeklinde bir sentezin ortaya çıktığını gördük, Kuşkusuz önemli olan şudur: AK Parti kongreleri, Türk demokrasi hayatının dönüm noktalarıdır. Her zaman için AK Parti kongrelerinden sonra yeni reform süreçleri, yeni atılım süreçleri ortaya çıkmıştır. Bir bakıma Türk siyasi hayatında, AK Parti kongrelerinin Türk siyasi hayatında yarattığı evreleri olarak okuyabiliriz.

Göreve getirilenlerin birçoğunun MKYK ve MYK’de görev aldıklarını görüyoruz, “AK Parti MKYK’sini de AK Parti’nin en üst yönetim organı olmasının yanı sıra bir siyaset okulu, Türkiye’ye dönük demokratik perspektiflerin geliştirildiği bir düşünce okulu olarak değerlendiriyoruz. Bu nedenle de AK Parti’de birikimi temsil eden arkadaşlarla, yenilenmeyi temsil eden arkadaşlar arasında verimli bir iletişimin ortaya çıktığı bir zemin olarak da düşünmek gerekir.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve yeni MKYK’ye seçilenleri kutluyor,Allah yar ve yardımcıları olsun diliyoruz.
En önemli meselemiz, yeni MKYK’mizin Türkiye’deki meseleleri kucaklayan, kavrayan, buna yönelik toplumsal talepleri dikkate alan, bu toplumsal talepler temelinde siyasi temsil üreten bir işlevi ortaya koymasıdır çünkü en üst yönetim organıdır, en üst siyasi organdır. Sadece AK Parti’ye, partinin kurumsal kimliğine yön vermekle kalmaz, aynı zamanda Türkiye’de sivil siyasetin gelişmesine, sivil siyasetin yönetilmesine, sivil siyasetin çeşitli ulaştığı evrelerin değerlendirilmesine de MKYK düzeyinde bakılıyor.

Yeni MKYK da özellikle kadın üyelerimizin ve genç üyelerimizin güçlü bir şekilde temsil edilmesine önem verilmiştir. En genç MKYK üyesi 21 yaşında. Bu şekilde birikimle genç üyelerin arasında uygun bir denge, uygun bir sentezin ortaya çıkmasına özen gösterilmiştir. AK Parti MKYK’si ve AK Parti MYK’si, Türkiye’de sivil siyasetin gelişmesi için, Türkiye’de sivil siyaset alanının, demokratik siyasetin güçlenmesi için güçlü siyasi aktörler, güçlü siyasi öznelerdir.

Ak Parti 6.olağan kongremizde ortaya çıkan tablonun ülkemize, dünyadaki bütün demokratik güçlere hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyoruz.

Saygı ve sevgilerimle,
Ymm Osmaneli Belediye Başkanı

Okunma Sayısı: 290

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*