AK PARTI IL BAŞKANI VE BELEDIYE BAŞKANLARI SURIYE’DE VE SINIRDA TÜRK SILAHLI KUVVETLERINE VE EMNIYET GÜÇLERINE DESTEK İÇİN ZIYARETTE BULUNDU

29496882_2002622893287577_3762690379804049408_n

Hatay-Kilis-Azez-Reyhanlı Ziyaretinde bulunan il başkanımız ve Belediye başkanlarımız uçakla Hatay’a indikten sonra İHH yardım merkezlerini ziyaret etti. Kilis vali yardımcısını ziyaret eden başkanlar zeytin dalı harekatı ile ilgili bilgi aldılar.

Kilis Belediye başkanı Hasan Kara’yı da ziyaret eden başkanlar, önce Kilis’teki Mülteci kamplarını ziyaret ettiler. Kamptaki Suriyeli çocuklar ve yaşlılar ile görüştüler. Kamplardaki Suriyeli Gençler’in Özgür Suriye Ordusuna ve emniyetine katıldıklarını ve bunların eğitim ve organizasyonunun Türk TSK Komutanları ve Emniyet Müdürleri tarafından karşılandığını bizzat sınır ötesine geçerek gördüler ve kendilerine destek verdiler.

Öncüpınar sınır kapısından Suriye sınırını geçen başkanlar, Suriyeli mültecilerin kamplarını ziyaret ettiler. Başkanlar kamplarda gördükleri karşısında göz yaşlarını tutamadılar. Önce Esed rejiminin, devamında ABD ve Müttefiklerin, İran ve Rusya’nın, ABD ve Batı’nın Kurduğu terör Örgütleri önce DAEŞ’in, PKK,PYD,YPG,SGD nin zulmüne uğrayan Suriye halkına tek destek Türkiye’den gelmişti. Suriye’de oluşturulmaya çalışılan Terör devletine dur demek ve ülkemize buradan Saldırıları önlemek için de Türkiye zeytin dalı operasyonunu başlatmıştı. Afrin’in alınmasıyla tüm emperyalizmin hesaplarını bozan Türk askerine ve emniyet güçlerine Suriye halkının desteği ve ilgisi sonsuz.

Başkanlarımız Suriye içlerinde Azez’de ve devamındaki tüm kampları ziyaret ettiler. Sonrası Suriye’deki Türk askeri Üstlerinde Mehmetçikleri, Jandarma Özel Harekat merkezini, Emniyet Müdürlüğü’nü, Emniyet Özel harekatçılarını ziyaret ettiler ve bayrak, Kayı Sancağı ve şapkası ,Osmanlı Sancağı vb hediyeleri sundular.

Türk Silahlı kuvvetleri mensuplarına ve Emniyet Güçlerimize ,ÖSO mensuplarına ve Suriye Halkı’na Bilecik, Bozüyük, Pazaryeri, Bayırköy, Vezirhan, Dodurga halkının hayır dualarını, selamlarını, desteklerin ileten başkanlarımız büyük ilgi gördü.

Okunma Sayısı: 239

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*