AMATÖR SPOR KULÜPLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ŞAHİN’İN EV SAHİPLİĞİNDE GERCEKLEŞTİRİLDİ.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ŞAHİN’İN EV SAHİPLİĞİNDE GERCEKLEŞTİRİLDİ.
2019-2020 sezonu ilk yarı 1.Amatör Spor İstişare Toplantısı Bilecik Belediyesi öncülüğünde gerçekleşti.

Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun organizatörlüğünde Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde biraraya gelen il, ilçe ve belde futbol yöneticileri ilk yarının sona ermesi ile biraraya gelirken birbirleri ile çeşitli temaslarda bulundular.

ASKF Başkanı Nusret Tosun, amaçlarının Bilecik’te sporu en üst seviyeye çıkartmak olduğunu söyledi. Başkan Tosun, amatör spora desteklerinden dolayı Belediye Başkanlarına teşekkürlerini sunduğu konuşmasında, “şu anda 1.Amatör Ligimizin ilk yarısı bitti, U14 Futbol müsabakaları bu hafta sona eriyor, bu sene gerçekten centilmence bir lig oluyor. Bunun en büyük tesellisi işte bu istişare toplantıları, geçmiş yıllarda da yaptığımız gibi her ay bir ilçede, belde de bu seneki toplantımızın başlangıcını Bilecik’te yaptık, yapıyoruz, inşallah 2’ncisini de Osmaneli’de yapacağız bir dahaki ay.

Bu toplantının amacı her zaman söylediğimiz gibi birlik, beraberlik, kaynaşma, dayanışma toplantıları. Malumunuz her yıl spor kulüplerimizde kongreler oluyor, yönetimler değişiyor, bizde bu amaçla yeni yöneticilerimizi gerek belediye başkanlarımızla, gerek diğer kulüp başkanları ve yöneticileriyle tanıştırma adına bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Bunun meyvelerini geçmişte aldık daha önce kulüp başkanları ve yöneticileri birbirini tanımıyordu ama bu tür toplantılarda bir tanışma oluyor, maçlara gidildiğinde birbirlerini kucaklıyorlar, birbirleri ile kaynaşıyorlar. Ben her zaman her ortamda söylüyorum, Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı olarak Belediye Başkanlarımızın gerçekten spor kulüplerine desteği mükemmel, inanın arkadaşlar bunu kulüp başkanları ve yöneticileri de biliyor, belediye başkanları bugün desteklerini çeksinler inanın ben diğer illerle de görüşüyorum Türkiye’de amatör spor biter. Bizler her türlü desteği belediye başkanlarımızdan alıyoruz, inşallah bundan sonra yine başkanlarımızın desteği ile önümüzdeki günlerde Bilecik sporu daha iyi yerlere çıkar.

Amacımız Bilecik’te sporu en üst seviyelere taşımak, bunda ben emeği geçen herkese başta kulüp başkanlarımıza, yöneticilerimize en son olarak ta belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ Herşey yeşil sahada gol atmakla olmuyor”

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, sporda önemli olanın yenmek olmadığını söylerken asıl meselenin sporla uğraşan gençlerin sağlıklı ve ahlaklı olması gerektiğinin altını çizdi.Başkan Şahin, konuşmasında “profesyonel spor kulüplerinde sefakar başkanlar, yönetimler varken bence amatör kümedeki tüm başkan ve yönetimleri hakikatken çok cefakarlar. Biz sadece yardımcı oluyoruz, onlar amatör sporu ayakta tutmak için ellerinden gelen tüm çabayı gösteriyorlar. Bu tür toplantılar ile bu konuyla ilgilenen insanların birbiri ile tanışması, iletişim halinde olması çok önemli. Sporda centilmenliğin sürekli kılınması için insanların birbirini tanıması, bilmesi önemlidir, bu iletişimi belirli periyotlarda her ilçemizde yapacağız. Hepimiz birbirimiz ile tanışacağız ve amatör sporu şehrimizde çok daha ileriye gitmesi hep birlikte sağlayacağız diye düşünüyorum, her şey yeşil sahada gol atmakla olmuyor, sporda sadece yenmek değildir zaten amatörün ruhunda bu var önemli olan çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı yaşaması, ahlaklı yaşamasıdır.Öncelikle siz ve biz yöneticilerin çocuklara ve gençlerimize örnek olması gerekiyor, onların da kendi akranlarına örnek olması gerekiyor, o yüzden ben sporu çok önemsiyorum, elimizden geldiği kadar da desteklerimize devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Başkan Semih Şahin;Osmaneli’de sporun gelişmesinde önemli katkıları olan ve daha öncede kendisi iyi bir sporcu olduğu bilinen Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’i tecrübelerini paylaşmak için kürsüye davet ediyorum dedi., Başkan Münür Şahin konuşmasınında, “Başkana düşünceleri için teşekkür ediyorum.Bilecik’te sporun daha üst seviyelere çıkması gerektiğini düşünüyorum.Sporda son yıllarda hep birlikte ve özellikle yerel yönetimlerin destekleriyle iyi bir gelişme süreci yakaladığımızı düşünüyoru.Son derece güzel müsabakalar izliyoruz., Tabi belediyelerimiz yerel yönetimler olarak sporu bu dönemde biraz daha fazla önemser konuma geldik. Tabi böyle olunca da en azından altyapılarda çok büyük bir gelişimin olduğunu görüyoruz, gerçekten maçlardaki kalitelerinde bunu yansıttığını da ifade edeyim çünkü maçlara gelen seyirci sayısı arttı, ilgi arttı. Eskiden aileler spora farklı bakardı, şimdi farklı bakıyorlar, bu sene tatlı bir rekabette oluştu, bu yıl şampiyonluğa oynayan takım sayısı da arttı daha önceleri bir iki takım şampiyonluğa oynuyordu ve bu kaliteyi de etkiliyordu, inşallah bu sene her kim şampiyon olursa olsun artık Vitraspor’u da geçsin. Bir yerde Vitraspor ilimizi temsil ediyor ama kendisine çok daha yüksek bir hedef koymadığı için de ilimizin daha fazla takımla temsil edilmesini engelliyor. İnşallah bu dönemde şampiyon olan takımın Vitraspor’u da yenerek daha ilerilere gideceğini düşünüyoruz. Bu arada tabi Bilecikspor’u çok önemsediğimizi ifade ediyoruz ama tabi futbolun içerisinde mücadele var, ilçede sadece futbol olarak ta değil, bütün branşlarda belirli bir kıpırdanmanın olduğunu özellikle görüyoruz. Geçmiş dönemlere baktığımız zaman da gerçekten sporda kardeşliğin ve dostluğun çok daha öne çıktığını beraberce başkanlarımız ile maçları izlediğimizde öncelikle görüyoruz, bu da çok anlamlı bir olay. Sportif tesisler konusuna geldiğimiz zaman Bozüyük ve Bilecik’te gerçekten sıkıntılı bir dönem geçiyoruz, inşallah bunları da kısa bir dönem içerisinde halledersek Bilecik ili gerçekten dışarıdan da belli turnuvaları bünyesinde barındırabilecek, organize edebilecek konuma gelebilir çünkü biz Osmaneli’de bunu U15’lerde düzenliyoruz ama Bilecik ve Bozüyük bunu çok daha yukarılara çekebilecek potansiyele ve güce sahip inşallah o noktaya da gelecek” dedi.

Okunma Sayısı: 160

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*