BAŞKANIMIZIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

10447208_10152418228851698_1782807886_n

İnsanlar arasındaki sevgi, saygı ve kardeşliğin pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olan bayramların, sosyal ve kültürel hayatımızda da vazgeçilmez bir yere sahip olduğunu kaydeden Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkanımız yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“93. yılını kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı, tarih boyunca her türlü zorluğa, birlik ve beraberlik içerisinde göğüs geren Aziz Milletimizin, yokluk ve imkansızlıklar içinde dahi umutsuzluğa kapılmadan gıpta edilen bir fedakarlık, kararlılık ve her anını kahramanlıklarla sürdürdüğü İstiklal Harbini büyük bir zaferle neticelendirmesinin sonucudur.

Yeni ufuklar, aydınlık bir gelecek demek olan Cumhuriyet, ülkemizin üzerinde oynanan hain oyunlara karşın bugün her zamankinden daha güçlüdür. Devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden ülkemizi daha yukarılara hep birlikte çıkaracağız.

Yurt içi ve yurt dışındaki hainlere karşı verdiğimiz mücadelede vatan, bayrak, din, devlet ve millet adına şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar dilerim. Şehitlerimizin aileleri tüm Türk halkının ortak değeri ve gururudur.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ve Kurtuluş mücadelesinde yer alan tüm Türk halkının kabul ettiği Misak-ı Milli sınırları her Türk’ün vazgeçemeyeceği hedefidir.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve hükümetimiz, iktidar hırsına kapılmadan ülke çıkarları için hükümetimizin dış politikasına destek veren Devlet Bahçeli, birlik ve beraberlik şuuruyla hareket eden Aziz Türk Milleti ile birlikte Türk Dünyasına, İslam alemine ve tüm ezilen halklara sahip çıkmaya devam edecektir.

Bu duygularla, bu tarihi günde, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu uğurda büyük mücadele veren ecdadımızı saygıyla yad eder, Aziz Milletimizin ve Osmanelili vatandaşlarımızın Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.”

Okunma Sayısı: 616

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*