BAŞTA ŞEHİT BABALARI OLMAK ÜZERE,TÜM BABALARIN, BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN.

BAŞTA ŞEHİT BABALARI OLMAK ÜZERE,TÜM BABALARIN,
BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN.
17. Sure (İsrâ Suresi), 23. Ayet
Rabbin, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya-babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri, ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara “öf!” bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle.
Kur’anı Kerim anne ve baba hakkında bir çok ayette öğütler vemiş ve Allah yolunda hareket eden,onlara layık evlatlar olmayı emretmiştir.

Anne ve Babaya iyi davranmak ve onların hayır duasını almak,onları onurlandıracak,mutlu edecek,onların benim evlatlarım deyip gurur duyacağı,Allah yolunda hareket eden evlatlar olmayı Allah bizlere nasip etsin.

Bayrak,Vatan,Millet,Devlet ve İslamiyet için korkmadan şehadete yürüyen,yurt içinde ve yurt dışında Irak,Suriye,Libya,Somali,Katar,Kıbrıs vb.ülkelerde teröre ve emperyalizme karşı savaşan,Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının cizdiği Misakı Milli sınırlarını vatan savunması kabul ederek annesinden,babasından,cocuklarından, sevdiklerinden ayrı savaşan kahramanlarımızdan Allah razı olsun.Onları yetiştiren anne,baba ve ailelerinden Allah Razı olsun.Başta bu kahramanlarımızın babaları olmak üzere tüm babaların babalar günü kutlu olsun.Babam ve aramızdan ayrılan tüm babaları babalar gününde rahmetle,dua.minnet ve saygıyla anıyorum.

Saygı ve sevgilerimle,
Ymm Münür Şahin – Osmaneli Belediye Başkanı

Okunma Sayısı: 13

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*