BELEDİYE BAŞKANIMIZ MÜNÜR ŞAHİN AĞLAN VE BEŞEVLER KÖYLERİMİZİ ZİYARET ETTİ.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MÜNÜR ŞAHİN AĞLAN VE BEŞEVLER KÖYLERİMİZİ ZİYARET ETTİ.
Osmaneli Köyleri ilimizde en kalabalık köyleri. İlimizde en çok köy nüfusu Osmaneli Köylerinde yaşıyor. Osmaneli’nin 27 köyünde toplam nüfus 6.000 kişi civarında.

Bilecik ilinin Antalya’sı olarak nitelendirilen ve iklimi, sulanabilir arazilerinin %60 oranını geçtiği ilçemizde Tarımla uğraşan nüfus ilçe merkezimiz dahil 13.000 kişi civarında. Karpuz, domates, şeftali, ayva başta olmak üzere Osmaneli sebze ve meyve üretim merkezi.

Osmaneli de son dönemlerde kanatlı hayvan üreticiliği ve hayvancılık büyük gelişim gösteriyor. Özelliklede kanatlı hayvancılık üretiminde Bilecik ilinde ilçemiz en fazla işletmeye ve en büyük üretim kapasitesine sahip. Yine Osmaneli’de yabancı sermaye ile kurulmuş CP Standart Gıda AŞ en büyük Gıda Sanayimiz ve Kanatlı hayvan kesim ve beyaz et işleme tesisi.

Belediye başkanımız Münür Şahin yaptığı açıklamada;”Osmaneli Belediyesi olarak tarıma büyük önem veriyoruz. Beşevler Köyümüzde BEBKA destekleri ile kurduğumuz paketleme, ambalajlama, ayva lokumu, salça, meyve suyu, sebze-meyve kurutma tesisimiz ile bir taraftan tarıma destek olurken diğer taraftan da turizmde gerekli olan yöresel ürünlerin üretimini gerçekleştiriyoruz. Bitirmek üzere olduğumuz bölgemizin ilk bakanlık onaylı Hal Tesisimizi yakında çiftçimizin hizmetine sunuyoruz. Tarıma büyük önem veriyoruz ve köylerimize her konuda destek oluyoruz. Muhtarlarımızla uyum içinde çalışıyor ve taleplerini karşılıyoruz.”dedi.

Okunma Sayısı: 312

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*