BELEDİYEMİZDEN HALKIMIZA AŞURE İKRAMI

22196262_1929114413971759_7355335903200771915_n

İçinde bulunduğumuz Muharrem ayı dolayısıyla, Belediyemiz, 06 Ekim Cuma günü saat 14.00’te Belediye hizmet binası önünde vatandaşlarımıza aşure ikramında bulundu.

Düzenlenen aşure ikramı programına Osmaneli İlçe Kaymakamı Edip ÇAKICI, Belediye Başkan Yardımcımız Hayati KABA, Ak Parti Osmaneli İlçe Başkanı Mefharet GÖBEKÇİ, Osmaneli protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aşure ikramı dolayısıyla Belediye Başkan Yardımcımız Hayati KABA yaptığı açıklamada, “Millet olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerdeyiz. Hicri Yılbaşımızın ve Muharrem ayımızın tüm Müslümanlar için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bildiğiniz gibi Aşurenin içine birçok değişik yiyecek katılıyor. Bu yiyecekleri tek tek yediğimizde hepsinin ayrı bir tadı var. Fakat bu yiyecekler Aşure kazanında bir araya geldiğinde tek bir tat olarak ağzımızda yer alıyor.

Bizler de millet olarak aşurenin tek tadı gibi, tek yumruk olarak birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları ile bezenerek yaşamalı, bu güzel vatanımızı cennet haline getirmeliyiz. Bugün burada ikram ettiğimiz Aşurenin öncelikle Osmaneli’mizin, Bilecik’imizin ve ülkemizin birlik beraberliğine vesile olmasını yüce Allah’tan diliyor, katılımlarından dolayı bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Aşure ikramı yapılan dualar ile sona erdi.

 

Okunma Sayısı: 101

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*