BİEN SERAMİK’TEN OSMANELİ’NE YATIRIM

18670921_1867867536763114_7243793966976137970_n

Uzun zamandır devam eden arsa alımları sonucunda BİEN Seramik A.Ş. proje aşamasına geldi. Osmaneli’nde sanayi parsellerinde yaklaşık 20.000.000 TL değerinde arsa alımını direk olarak köylülerden gerçekleştiren şirket artık yatırıma hazır. Uzlaşılamayan bir iki arsa için Osmaneli Belediyesi devreye girerek yatırıma destek olacak.

Osmaneli için büyük önem taşıyan BİEN Seramik Sanayi A.Ş. yatırımının başlaması için Osmaneli Belediyesi üstüne düşeni fazlasıyla yerine getirecek. Yatırımın gerçekleşmesi ile birlikte Osmaneli Belediyesi “Sanayileşme ile Büyüme” hedefine ulaşacak.

Yaklaşık 900.000 m2 sanayi parseli alan BİEN Seramik A.Ş., 700-1.000 m2 uzunluğunda büyük bir tesisi ilçemizde inşa edecek. İlçemize değer katacak tesisler, seramik sektöründe en son teknoloji kullanarak yapılacak. Yatırım gerçekleştiğinde Osmaneli’nde 500’den başlayarak sonrası 1.000 kişiyi ve tüm yatırımlar tamamlandığında ise 1.500 kişiye istihdam olanağı da yeni tesislerde sağlanmış olacak.

Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN yatırımla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Şirketin Patronları; Nurullah ERCAN, Ali ERCAN, Yöneticileri Cengiz ERDİNÇ, Nevrettin ŞENYAYLA ile birlikte bugün yaptığımız görüşmede yatırımın başlayacağı tarihi 2017 yani bu yılın Ekim, Kasım ayları olacak. Bozüyük ve Bilecik’teki tesislerinde yatırım yapacak alan kalmayan BİEN Seramik A.Ş. yeni ürünler için modern tesisi Osmaneli’nde kuracak. BİEN Seramik A.Ş., yatırım projesini bitirmek için hızla çalışıyor.Osmaneli’mize büyük değer katacak şirketimiz için her türlü kolaylığı gösteriyoruz.

Sosyal Politika uygulamalarıyla bulunduğu çevreye büyük katkılar sağlayan Ercan Grubunun Osmaneli’nde özellikle konaklar ve Prof. Dr. Yunus SÖYLET İçmeler Tesislerimiz üzerinde büyük emeği var. Tesislerimizin seramiklerini bugüne kadar ücretsiz olarak BİEN Seramik’ten temin ettik. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

Projeleri hazırlanmakta olan BİEN Seramik A.Ş. için bugünkü görüşmemizden çıkan ortak görüş; “Yatırımın bu yılın Ekim-Kasım aylarında” temeli atılmış olacak. Osmaneli için hayırlı olsun. İlçemizde marka olacak büyük bir sanayi tesisini daha ilçemize kazandırmış olduk.

Bugün BİEN Seramik A.Ş. Bilecik tesislerinde yapmış olduğumuz toplantıda Osmaneli’nde yapılacak yatırımlara verdikleri önem ve kararlılık için; “Şirketin Patronları; Nurullah ERCAN, Ali ERCAN, Üst Düzey Yöneticileri Cengiz ERDİNÇ ve Nevrettin ŞENYAYLA’ya” çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Okunma Sayısı: 1.025

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*