BİZ TÜRKLER,ERMENİSTAN VE ONA AZERBEYCAN’A SALDIRMA CESARETİ VEREN EMPERYALİZME DERSİNİ VERECEĞİZ.ALLAH GAZAMIZI MUBAREK ETSİN.

BİZ TÜRKLER,ERMENİSTAN VE ONA AZERBEYCAN’A SALDIRMA CESARETİ VEREN  EMPERYALİZME DERSİNİ VERECEĞİZ.ALLAH GAZAMIZI MUBAREK ETSİN.
Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Ermenistan ordusu saat 06.00 sıralarında cephe hattı boyunca geniş kapsamlı provakasyonda bulunarak Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı silahlar, top ve havanlarla ateş açtı.Bu hain saldırılar sonucunda kardeşimiz Azerbeycan askerlerinden ve sivil halkından yaralılar ve şehitler olduğu ifade ediliyor.Şehitlerimize Allahtan Rahmet,gazilerimize şifalar diliyoruz.
Bu saldırılar göstermiştirki emperyalist ülkeler enerji savaşını kaybetmekte olduklarının farkına vararak,artık hamlelerine askeri stratejilerinide eklemişlerdir.Doğu Akdeniz,Karadeniz,Azerbeycan enerji hatları ve kaynaklarının kontrol altına alınması için emperyalistler silahlı mücadeleyede bugün başvurmuşlardır.
Enerji kaynaklı emperyalizmin kışkırtmalarıyla,Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısını şiddetle kınıyoruz. Ermenistan sivil yerleşim birimlerine saldırarak ateşkesi ihlal etmiş ve barış ve istikrara karşı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Uluslararası toplum bu tehlikeli provokasyona derhal dur demelidir.
Artık Emrmenstan’ın bu saldırısı sonrası Azerbeycan’a Ermenistan tarafından işgal edilen topraklarını geri alınma fırsatı da doğmuştur.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı nettir.Cumhurbaşkanımız; “Azerbaycan’a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır” mesajı ile tavrımızı net olarak ortaya koymuştur.
Türk ve İslam alemi için Ermenistan’ın Azerbeycan’a bu saldırısı aslında emperyalizme verilecek dersin de başlangıcı olacaktır.Emperyalizmin oyunlarına bedel ödetmeye Ermenistan’dan başlıyoruz.Büyük Türkiye Cumhurriyeti Ermenistan’a ve onun arkasındaki emperyalizme dersini verecek ve işgal altında olan Azerbeycan toprakları tekrar geriye alınırken,Türkiye-Nahcıvan – Azerbeycan arasına bilincli olarak Ermenistan’a verilen topraklarında geriye alınacağından şüphemiz yoktur.
Tek Millet olduğumuz Azerbeycan’la,tek Devlet olma vakti gelmiştir.Allah gazamızı mubarek eylesin,Allah birlik ve beraberliğimizi bu dönemde arttırsın.”1075 yılından günümüze Türk Kenti Osmaneli” halkı Azerbeycan Halkının yanında,TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN EMRİNDEDİR.
Saygılarımla,Ymm Münür ŞahinOsmaneli Belediye Başkanı

Okunma Sayısı: 28

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*