CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN SAĞLIKTA YENİ HASTAHANELERİN AÇILIŞINI YAPTI.TÜRKİYE SAĞLIK ALANINDA YAPTIĞI YATIRIMLARLA ÖRNEK ÜLKE OLDU.HAYIRLI OLSUN.

CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN SAĞLIKTA YENİ HASTAHANELERİN AÇILIŞINI YAPTI.TÜRKİYE SAĞLIK ALANINDA YAPTIĞI YATIRIMLARLA ÖRNEK ÜLKE OLDU.HAYIRLI OLSUN.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan  Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi geçtiğimiz 29.Mayıs Cuma günü açılışını yapmış ve resmen hizmete girmişti.
Bugünde Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener ve Hadımköy Doktor İsmail Niyazi Kurtulmuş salgın hastaneleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılan törenlerle hizmete girdi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 2002 den bu yana her alanda olduğu gibi sağlık sektöründe de yaptığı yatırımlarla Türkiye de yeni bir dönem başlattı. Koronavirüs salgınında Dünyanın en gelişmiş ülkeleri hastalarını yatıracak yer bulmazken,Türkiye sağlık alanında sahip olduğu yeni hastanelere en az kayıpla bu süreci yönetti ve yönetmeye devam ediyor.Sağlık Turizminde de tercih edilen ülke olan Türkiye Dünyada önemli bir sağlık merkezi konumuna geldi.Geziciler barajlara,köprülere,otoyollara,YHT ve demir yolu yatırımlarına,Limanlara,Havaalanlarına,Enerji, yatırımlarına,Savunma Sanayine,Nükleer Enerjiye,Göletlere,Yerli Otomobile,İHA,SİHA,vb.kısaca Türkiye
lehine faydalı ne varsa karşı çıkanlar sağlık yatırımlarına da karşı çıkmışlardı.Ama artık hepimiz biliyoruz ki Gezici Ruhuyla hareket edenler neye hayır derse bu TÜRKİYE için hayırlı bir yatırımdır.Allah onları da ıslah etsin ve akıl fikir versin.Unutmayalım Gazi Mustafa Kemal Atatürk kurtuluş savaşı için arkadaşlarıyla mücadele ederken,savaşmayalım bir ülkeye tabi olalım diyen hainlerde içimizde vardı.Ve onlar bugünlerde gezici oldular,Pkk,Ypg,Pyd ve benzeri Türkiye aleyhine kim varsa onların savunucusu,koruyucusu oldular.

Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi bugün Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle açılarak hizmete girdi. Bugün saat 14.00’te başlayan açılış programı gerçekleşen hastanenin hazırlanış süreci tıpkı Sancaktepe’de geçtiğimiz günlerde açılan 1008 yatak kapasiteli Acil Durum Hastanesi gibi tarihi bir başarı hikayesini barındırıyor. Erdoğan hastanenin hayırlı olmasını dilerken yeni döneme ilişkin de ekonomide toparlanma ve atılıma işaret etti, “3 kavram çok önemli. Maske, mesafe, temizlik… Bunlara dikkat ederek salgının yeniden hortlamasının önüne geçmeliyiz. Önce hızlı bir toparlanma ve ardından çok daha hızlı bir atılım içerisine gireceğiz” dedi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde önemli rol üstlenecek hastanelerden biri de Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi… Avrupa yakasında önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan hastane Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile saat 14.00’te törenle açıldı. Törende önemli açıklamalar yapan Başkan Recep Tayyip Erdoğan hızlı bir toparlanma sürecine girileceğinin de müjdesini verdi.

SAĞLIK SİSTEMİMİZ DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ
“Sağlık sisteminde baştan aşağı yenilenmeyi sağladık. Türkiye pandemi sürecinde dikkatleri üzerine toplamış bir durumadır. 1 milyon 100 bini bulan sağlık ordumuzla milletimizin hizmetindeyiz. Ecdadımıza layık bir hizmet ortaya koymaya çalıştık. Sağlığın medeniyet olduğunu bilen bir kültürün temsilcisi olarak hamd olsun belediye başkanlığımızdan bu yöne attığımız her adım, aldığımız her nefes için hamd ettik.Geçmişte yıllarımızın nasıl boş tartışmalar, darbeler ve ataletle geçirildiğini bu süreçte gördük.

HOCALARIMIZ YENİ DOKTORLAR YETİŞTİRMELİ
Türkiye’nin hak ettiği laf değil eser siyasetidir. Ben Murat Dilmener hocalarımızdan yeni doktorlar, uzmanlar, kariyerli hocalar yetiştirmelerini istiyorum. Görüldüğü gibi bizim teknik, techizat vs. eksiğimiz yok. Daha çok doktora ihtiyacımız var.

TÜRKİYE ZORLU SÜREÇLERE AŞİNADIR
Salgın döneminde yavaşlayan ekonomik faaliyetlerin dünyanın tüm ülkeleriyle birlikte bize de olumsuz etkileri oldu. Ancak Türkiye bu tür zorlu dönemlere aşina ve şerbetli bir ülkedir.

ABD VE ÇİN EKONOMİSİ DARALIRKEN TÜRKİYE YÜZDE 4 BÜYÜDÜ
İşte büyüme rakamları ortada. ABD, Çin, Fransa daralırken Türkiye yüzde 4.5 oranındaki büyüme ile bu tablodan ayrıştı. İkinci çeyrekte bir sıkıntı görünse de eskisinden daha çok çalışarak bu fırsatı değerlendirmek durumundayız.

3 KURAL İLE YENİ ATILIM DÖNEMİ
3 kavram çok önemli. Maske, mesafe, temizlik… Bunlara dikkat ederek salgının yeniden hortlamasının önüne geçmeliyiz. Önce hızlı bir toparlanma ve ardından çok daha hızlı bir atılım içerisine gireceğiz. Büyük ve güçlü Türkiye hedefine ulaşmak için seferberlik ruhuyla hep birlikte bu sürece destek vermeliyiz.

HAYIRLI OLSUN
Milletimize, ülkemize güveniyoruz. Bu duygularla açılışını yaptığımız hastanemizin İstanbul’umuza, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Kalın sağlıcakla.

Okunma Sayısı: 133

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*