CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE TIP FAKÜLTEMİZE DESTEK OLAN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE TIP FAKÜLTEMİZE DESTEK OLAN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ ın imzası ve onayı ile resmi gazetede yayınlanan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitemize’de Tıp Fakültesi açılması kararı ilimizde büyük sevinç kaynağı oldu. Şehrimize, Türkiye’ye, değerli gençlerine hayırlı uğurlu olsun.Allah üniversitemizin ismine yakışan doktorlar,sağlıkçılar yetiştirmeyi nasip etsin.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ilimize verdiği hizmetler için teşekkür ediyoruz.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kurulmasına yönelik 2704 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı, 30 Haziran 2020 tarih ve 31171 sayılı Resmî Gazete’de yayımlandı. Kararın ardından açıklamada bulunan BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a ve YÖK üyelerine teşekkür ederek, verilen kararın Bilecik’e ve Ülkemize hayırlı olmasını diledi. Kararın yayımlanmasının ardından, Rektörlük idari kadrosunun katıldığı toplantıda konuşan Rektör BEYDEMİR, göreve gelirken Üniversitenin gelişimiyle ilgili kurdukları önemli hayallerden birisinin bugün itibarıyla gerçekleştiğini söyledi.

Tıp Fakültesinin kurulma çalışmalarına vakit kaybetmeden başlayacağını belirten BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir gerekli çalışmaların titizlikle yürütüleceğini ifade etti. Kararın ardından Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’le görüştüğünü belirten Rektör Beydemir, kendisini makamında ziyaret ederek Tıp Fakültemizin en kısa sürede faaliyetlerine başlayabilmesi için istişarelerde bulunacağını ifade etti.

BŞEÜ Rektörümüz;”Her hayırlı işin başı ‘Bismillah’ olduğu için, biz de bu işe başlarken ‘Bismillahirrahmanirrahim’ ile başladık ve öyle de devam ediyoruz. Başta, bize böyle bir nimeti nasip eden Rabbime hamd ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. Tıp Fakültesinin Bilecik’e ve bu bölgeye hizmet edebileceğini ifade ettiğimizde bizi dikkate alarak destekleyen Sayın YÖK Başkanımıza ve değerli YÖK Üyelerine teşekkür ediyorum. Ayrıca, desteklerini esirgemeyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e, Sağlık Bakan Yardımcımız Sayın Halil Eldemir’e, Bilecik Milletvekillerimiz Sayın Selim Yağcı ve Sayın Yaşar Tüzün’e teşekkür ediyorum. Başta Sayın Valimiz Bilal Şentürk olmak üzere Tıp Fakültesi kurulma fikrinin ortaya çıkmasından itibaren desteklerini esirgemeyen Bilecik İl Sağlık Müdürü Sayın Uzm. Dr. Serkan Kadir KESKİN ile İlimizin mülki ve yerel idaresine bu süreçte yanımızda olmaları vesilesiyle teşekkür ediyorum. Müjdesini yeni aldığımız Tıp Fakültemiz ilimize ve bölgemize hayırlı olsun. Bu durum, Üniversitemiz ve bölgemiz için önemli bir gelişmedir. Samimiyetle ifade etmek istiyorum ki, Tıp Fakültesi, göreve geldiğimizden bu yana Üniversitemize kazandırmak için arzu ettiğim, en önemli akademik birimdi”dedi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tıp Fakültesi tekrar hayırlı olsun diliyoruz.Bilecik Üniversitemizle çok daha değerli.Her zaman Bilecik ve ilçeleri için desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz.

Okunma Sayısı: 35

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*