DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN OSMANELİ’NDE GIYABİ CENAZE KILINDI

WhatsApp-Image-20160722 (23)

15 Temmuz akşamı gerçekleştirilen hain darbe girişiminde şehit düşen vatandaşlarımız için bugün ilçemiz Fatih Camii’nde Cuma namazından sonra gıyabi cenaze namazı kılındı.

Geçtiğimiz hafta Cuma akşamı ülkemizin milli birlik ve beraberliğini ve demokrasimizi tehdit eden hain darbe girişimi karşısında milli iradeye sahip çıkmak için şehit düşen askerimiz, polisimiz ve sivil halkımız için Belediyemizin organizasyonu ve ilçe müftülüğümüzün katkılarıyla bugün ilçemiz Fatih Camii’nde cenaze namazı kılındı.

Kılınan cenaze namazına İlçe Kaymakamı Edip ÇAKICI, Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Merdan AKBULUT, AK Parti İlçe Başkanı Yalçın KARACA, Belediye Başkan Yardımcımız Hayati KABA, Emniyet Müdürü Mustafa Tezcan ALAÇ, Milli Eğitim Müdürü Mahmut EKİNCİ, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hakan ÖZKAN ve binlerce vatandaşımız katıldı. Kılınan cenaze namazı sonrası ilçe müftümüz Aydın BOSTANCI tarafından yine şehitlerimiz ve ülkemizin bekası için dua edildi.

Programdan sonra kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, “15 Temmuz Cuma akşamı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) içerisinde yapılanmış Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi vatan hainleri tarafından bir darbe girişimi gerçekleştirilmiş ve başta yüce Türk milleti olmak üzere tüm siyasilerimiz, polislerimiz, vatanını ve milletini seven darbe karşıtı askerlerimiz olmak üzere bu girişime toplumsal olarak ‘dur’ denilmiştir. Bu girişim sırasında ise vatan haini FETÖ üyeleri Türkiye Cumhuriyeti’nden gasp ettikleri savaş uçağı, savaş helikopteri, tank, top ve silahlarla polis, asker ve hatta sivil halk gözetmeksizin darbeye karşı duran herkese ateş etmiş ve 246 kişinin şehit olmasına sebep olmuştur. Hatta Cumhuriyet tarihi boyunca düşmanın bile başaramadığı bir şeye kalkışarak millet iradesinin en büyük adresi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve Ankara Gölbaşı’nda bulunan Emniyet Müdürlüğü’nün Özel Birliğine ve MİT Müsteşarlığına bile bomba atmış, bu yüksek kurumların büyük bir kısmında ciddi hasarlar meydana getirmiştir. Bu olaylar sırasında tüm yurtta olduğu gibi Osmaneli’nde de ilk andan itibaren binlerce vatandaşımız demokrasisine ve millet iradesine sahip çıkmak için gece gündüz demeden 24 saat boyunca Osmaneli Belediyesi önünde nöbet tutmuştur ve tutmaya da devam etmektedir” dedi.

 

Okunma Sayısı: 703

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*