GELENEKSEL LEFKE BEZİ ÜRÜNLERİMİZ BİLECİK’TE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

25158112_1960131084203425_4024213284067100093_n

Bilecik Belediyesi Uluslararası Marka Değerleri ile Bilecik Sempozyumu kapsamında 12 Aralık Salı Günü Bilecik Kapalı Pazar Tuhafiye Bölümünde Bilecik yöresel el sanatları, hediyelik eşya, el yapımı organik ürünler ve yeni tescillenen, marka tescili alınan ve başvurusu yapılan ürünler görücüye çıktı.

Organik ve Yöresel Ürünler El Sanatları alışveriş günlerinde Belediyemiz Sürekli Eğitim Merkezi de stant açtı. Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi hocası Gülay Çam Durak ve kursiyerlerden Nuray Titiz, Özlem Beğendik ve Büşra Kara ile birlikte standı hazırlayan Lefke Bezi Dokuma Hocası Gülay Çam Durak, “Sürekli Eğitim Merkezimizde Kursiyerlerimizle birlikte el emeği göz nuru Lefke bezi dokumalarımızı ve Lefke bezinden üretmiş olduğumuz kolye, yüzük ve bilekliklerimizi ayrıca yine kursiyerlerimizin elinden çıkan biblolarımızı burada sergiliyoruz.  Standımızı açtığımız ilk günde ürünlerimiz bir hayli rağbet gördü. Özellikle bayanlar tarafından beğenilen ürünlerimiz, Osmaneli’nin bir markası haline geldi. 17 Aralık tarihine kadar standımızı açık tutacağız” dedi.

Belediyemiz Sürekli Eğitim Merkezi Lefke Bezi ürünlerinin sergilendiği standı İlçe Kaymakamımız Edip ÇAKICI, Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Hakan ÖZKAN ve Belediye personelleri de ziyaret etti. Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN stant ile ilgili olarak; “Osmaneli ilçemizi tanıtmak için Türkiye’nin neresinde düzenlenirse düzenlensin bu tür organizasyonlara katılmaya çalışıyoruz. Öncelikle böyle bir organizasyonu düzenlediği için Bilecik Belediye Başkanı Sayın Selim YAĞCI’ya teşekkür ediyorum. Osmaneli Belediyesi olarak, Sürekli Eğitim Merkezimiz ile gün yüzüne çıkardığımız Osmaneli’nin değerlerini milletimizin beğenisine sunuyoruz. Başta Gülay Hocamıza ve tüm kursiyerlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Okunma Sayısı: 807

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*