“HAK EDEN ŞAMPİYON OLSUN”

17424826_1835922106624324_187517749517008343_n

Bilecik I. Amatör Futbol Liginde sezon sonuna gelindi. Tüm sporseverler 2 Nisan Pazar günü Osmaneli İlçe Stadında oynanacak şampiyonluk maçına kilitlendi.

Bir sezon boyunca var gücüyle mücadele eden ilimiz futbol takımları için artık sona gelindi. Şampiyonluk maçı ise 2 Nisan Pazar günü 1308 Osmaneli Belediye Spor ile Bilecik Spor arasında oynanacak. Bu karşılaşmada kazanan taraf Bilecik I. Amatör Ligin şampiyonu olacak ve Bal Ligine yükselecek.

Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, hafta sonu oynanacak şampiyonluk öncesi bir açıklama yaptı. Her zaman sporun, barış ve kardeşlik olduğunu vurgulayan Başkanımız “Hak eden Şampiyon olsun” dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti; “Öncelikle her iki takımı da kutluyorum. Hem Bilecikspor’u  hem de  1308 Osmaneli Belediyespor’u kutluyorum. Her iki takım da benim gözümde şampiyon olmuş durumdalar. Bu anlamda da her iki takımın taraftarlarını, sporcularını ve yöneticilerini kutluyoruz. Pazar günü Bilecik spor taraftarını, sporcularını, yöneticilerini, antrenörlerini Osmaneli’nde konukseverliğimizle misafir edeceğiz. Maçla ilgili çok bir şey söylemeye gerek yok. Maç sahada oynanır, kuralları vardır bu kurallar içersinde kim hak ediyorsa, kim kazanmaya daha yakınsa Allah onun yardımcı olsun diyoruz. Kazanma anlamında da kim daha fazla hak ediyorsa o kazansın. Bu anlamda ben her iki kulübün yöneticilerinin, taraftarlarının bu bulunduğumuz ortamda sağduyulu hareket edeceklerine inanıyorum. Biliyorsunuz ülkemizde bugün Suriye’de, Irak’ta, Güneydoğu’da teröre karşı çok büyük mücadelemiz var. Kardeşlerimiz yeri geliyor orada şehit oluyor. Şimdi aynı yaştaki  kişiler diğer tarafta şahadete ulaşırken bizim burada sahalarda birbirimize farklı bir şekilde davranmamız mümkün değil. Hem Bilecik Spor’un hem 1308 Osmaneli Belediye Spor camiasının sporcularının kardeşçe, birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir bütünlük mesajı vermelerini diliyorum. Tabii ki 1308 Osmaneli Belediye Spor üçüncü finalini oynayacak geldiğimizden bu yana. Bu anlamda da gururluyuz. Çünkü biz hep söylüyoruz Osmaneli Belediye Spor’un sporda ana hedefi gençlere spor yaptırmak, üst liglere ve milli takımlara sporcu yetiştirmektir. Sadece futbol branşında değil, 16- 17 branşta faaliyet gösteriyoruz.  Bu anlamda bunlardan biri olan futbol takımımıza hem altyapısıyla hem de a takımı ile değerli hocalarımızın çok büyük bir katkısı var. Başta Sedat Hocamıza teşekkür ediyoruz. 1308 Osmaneli Belediye Spor Kulüp Başkanı Hayati KABA’ya teşekkür ediyoruz. O da özverili çalışıyor. İyi bir maç olacak ve her iki takımı da bugüne kadarki başarılarından dolayı kutluyorum. Bilecik’li taraftarlarımızı ilçemizde ağırlamak bizim için avantaj. Dileğimiz şu ki bunu her zaman söylüyoruz Bilecik’i Bal Liginde temsil eden Bozüyük Vitra Spor’umuz var. İlerleyen dönemlerde biz Bilecik Spor’u da bir il takımı olarak kesinlikle daha üst liglerde görmek isteriz. Biz bal ligi de yetmez diyoruz Bilecik’i, Bozüyük’ü daha üst liglerde görmek isteriz. Biz de Osmaneli olarak mütevazi kadromuzla alt yapımızla mücadele etmeye çalışıyoruz. Her yıl da final oynayabilecek duruma gelmemiz bizim için büyük başarıdır. Ben Her iki takıma da başarılar diliyorum.”dedi.

1308 Osmaneli Belediye Spor Kulüp Başkanı Hayati KABA da şampiyonluk maçı öncesi yaptığı açıklamada “Hak eden kazansın” dedi. Başkanımız sözlerine şu şekilde devam etti; 2016-2017 Bilecik I. Amatör Futbol lig müsabakalarının sonuna geldik. 1308 Osmaneli Belediye Spor olarak her sene olduğu gibi bu sene de şampiyonlukta iddialı bir takımımız vardı. Çocuklarımız sahada iyi mücadele ettiler. Kar, kış demeden taraftarımız bizlere sahip çıktı. Bizler de yönetici olarak futbolcularımıza ve taraftarlarımıza sahip çıktık. İyi bir aile ortamımız var.  1308 Osmaneli Belediye Spor ile Bilecik Spor arasında 2 Nisan Pazar günü saat 16:30’da oynanacak şampiyonluk maçına geniş bir katılım bekliyoruz.

Taraflar son hazırlıklarını yapıyor. Karşılaşmanın centilmence geçmesini diliyoruz. Hepimiz Bilecik’liyiz sonuçta  Bilecik’in insanlarıyız. Bilecik farklı değil Osmaneli farklı değil, Bozüyük farklı değil bizim için hepsi bir. Maçın centilmence, birlik ve beraberlik içerisinde kavga gürültü olmadan geçeceğini düşünüyorum. Bilecik Spor’u ve taraftarını ilçemizde misafirperverliğimizle ağırlayacağız. Her futbolcumuz bir futbolcuyu kucaklayacak sarmaş dolaş  maç sonunda şampiyonu alkışlayacağız. Ama Bilecik Spor olur ama Osmaneli Belediye Spor olur. Bu sene hedefimiz geçen sene kaybettiğimiz şampiyonluğu Osmaneli’ne kazandırmaktır. Her iki takıma da başarılar diliyorum” dedi.

Okunma Sayısı: 588

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*