DUYURULAR

İSTANBUL TEMİZ HASAD TÜKETİM KOOPERATİFİ YÖNETİCİLERİ İLE OSMANELİ TARIM ÜRÜNLERİNİN DEĞERLENDİRMESİNİ GÖRÜŞTÜK.

61495546_2261770060706191_7777682128011001856_n

İSTANBUL TEMİZ HASAD TÜKETİM KOOPERATİFİ YÖNETİCİLERİ İLE OSMANELİ TARIM ÜRÜNLERİNİN DEĞERLENDİRMESİNİ GÖRÜŞTÜK.

Yalova Tarım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Taner Engin organizasyonunda,Osmaneli İlçe Tarım Müdürü İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Serkan Diker ve SS.Temiz Hasad Tüketim Kooperatifi yöneticileri ile Belediye Başkanımız Münür Şahin Yalova Tarım Tesislerinde bir araya geldi.

Osmaneli Tarımsal Ürünlerinin değerlendirmesi konulu toplantıda, İstanbul Şişli merkezli SS.Temiz Hasad Tüketim Kooperatifi yöneticileri Kooperatiflerinin faaliyetlerini anlattılar.Temiz Hasat Tüketim Kooperatifinin ana amacı;
“Yerel üreticinin kalkınması ve nihai tüketiciye ürünlerini aracısız ulaştırması için kurulmuş bir tüketim kooperatif” olmasıdır. Bu anlamda Osmaneli de özellikle kadın çiftçilerin üretimlerini değerlendirecek aktiviteler içinde olmak istediklerini ifade ettiler.

Osmaneli Belediye Başkanımız Münür Şahin yaptığı açıklamada;”Yalova Tarım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Taner Engin’e gerekleştirdiği bu buluşma için teşekkür ediyorum. Taner Bey Osmaneli tarımının gelişmesi için büyük çaba harcıyor. Belediyemize de her projemizde büyük destek sağlıyor.Bugünkü organizasyonda Osmaneli İlçe Tarım Müdürü İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Serkan Diker ve SS.Temiz Hasad Tüketim Kooperatifi yöneticileri ile bizi bir araya getirdiği için kendisine teşekkür ediyoruz. Kooperatif yöneticilerimizin ilçemize ilgisine sevindik. İnşallah bunu güzel ve verimli bir işbirliğine çeviririz. Osmaneli Belediyesi olarak en büyük özelliğimiz sürdürülebilir faaliyetler içinde olmaktır. Tarıma belediye olarak büyük destek veriyoruz. Köylerimizde 5.750 kişi yaşıyor ve bunlar tarımla uğraşıyor. İlçemiz merkezinde de tarımla uğraşanları bu rakama ilave ettiğimizde Osmaneli genelinde yaklaşık 10.000 kişi tarımla ilgili.En büyük sorunumuz pazarlama, çiftçimiz üretiyor ama satışta sıkıntılarımız var. Belediye olarak Mezbaha,Sebze Meyve Üretim Tesisi,Hal Binamız ile tarımda çiftçimizin yanında yer alıyoruz. Kooperatifinizle İstanbul da alıcıya direk ürün gönderme konusunda yardımcı oluruz. İnşallah bugünkü toplantı buna vesile olur dedi”.

 

Okunma Sayısı: 109

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*