KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI HEMŞERİMİZ PROF. DR. NABİ AVCI BUGÜN OSMANELİ’NDEYDİ

61-IMG_0675

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Hemşerimiz Sn. Prof. Dr. Nabi AVCI, Anayasa Değişikliği Referandumu çalışmaları kapsamında bugün ilçemiz Osmaneli’ndeydi.

Sabah saatlerinde ilçemize teşrif eden Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr. Nabi AVCI’yı, Bilecik AK Parti Milletvekili Halil ELDEMİR, Bilecik AK Parti İl Başkanı Fikret KARABIYIK, Osmaneli İlçe Kaymakamımız Edip ÇAKICI, Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, AK Parti Osmaneli İlçe Başkanı Yalçın KARACA, Belediye Başkan Yardımcımız Hayati KABA, AK Parti Osmaneli İl Genel Meclis Üyesi Hakan ÖZKAN ve AK Parti Osmaneli Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Teşkilatı karşıladı. Osmaneli Belediyesi Tarihi Necla Hanım Konağı’nda tertip edilen kahvaltı programına katılan Bakanımız gördüğü yoğun ilgiden dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Muhtarlarımızın, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın, Esnaflarımızın da iştirak ettiği kahvaltı programında Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, Kültür ve Turizm Bakanı Hemşerimiz Prof. Dr. Nabi AVCI’ya “Hoşgeldiniz” konuşması yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı döneminde ve şu an bulunduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı görevi süresince ilçemize birçok katkı sağlayan Prof. Dr. Nabi AVCI’ya teşekkür de eden Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, kürsüde şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Kültür ve Turizm Bakanı, Hemşerimiz Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI Hocamız ilçemize Hoşgeldiniz. Osmaneli halkı yatırımlarınız için size minnettardır. Katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Kuruluşu M.Ö. 8000’li yıllara dayanan Osmaneli, yolların kesiştiği, suların buluştuğu, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Tarih ve Kültür kentidir. Osmaneli’nin en büyük özelliği “1075 yılından günümüze kesintisiz Türk kenti” olmasıdır.

Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar başta olmak üzere birçok medeniyete ait konakları, köprüleri, camileri, kilisesi, kervansarayı, kalesi, gözetleme kuleleri ve birçok tarihi değeri ile Osmaneli, turizmde hızla yükselen bir değerdir.

Sayın Bakanım; Milli Eğitim Bakanı iken destek olduğunuz;

  • Halk Eğitim Merkezi,
  • İmam Hatip Orta Okulu
  • Anadolu Teknik Meslek Lisesi
  • Balaban İlkokulu
  • Öğretmenler için zorunlu hizmet bölgesi
  • Osmaneli’ndeki okulların fiziki ortamlarının iyileştirilmesi

 

Kültür ve Turizm Bakanlığınız süresince;

– Aya Yorgi Rum Ortodoks Kilisesinin restorasyonu

– Sokak sağlıklaştırma projesi

– Üç adet müze yapım projesi

– Alt yapıya destek projesi konularındaki destekleriniz için Osmaneli size minnettar.

2014 yerel seçimlerinde Osmaneli’ne gelerek bize destek vermiş ve yatırım sözü vermiştiniz. Bu sözlerinizin çok üzerindeki destekleriniz için bir kez daha size teşekkür ediyoruz.

Osmaneli çok yakında turizmde bölgemizin, Türkiye’nin önemli bir turizm merkezi olacak. Sahip olduğumuz kültürel varlıkların restorasyonu için desteklerinize her zaman ihtiyacımız var. Özellikle de;

  • Kültür Merkezi
  • Çocuk Kütüphanesi
  • Restorasyonlar
  • Şifalı İçmeler Tesisimizi Turizme kazandırılması konularında sizin destek ve yardımlarınızı istemeye devam edeceğiz.

Osmaneli’nin merkezinde TOKİ ile çarşı ve konut projesi yapıyoruz. Osmaneli’nin tarihi dokusuna uygun çarşısı ve konutları olacak. Bu projede bize büyük desteği olan, her konuda bizimle birlikte olan Milletvekilimiz Halil ELDEMİR’e, İl, İlçe Başkanlarımıza ve Belediye Meclis Üyelerimize çok teşekkür ediyoruz.

Değerli Bakanım; Osmaneli 16 Nisan 2017 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumuna hazır. Osmaneli Halkı olup biteni görüyor. Terör örgütlerinin niye hayır dediğini, ABD, AB ülkeleri, NATO üyeleri ve tüm emperyalist dış güçlerin niye “Hayır” dediğini, darbecilerin yazdığı mevcut anayasanın boşluklarından yararlanarak milletin seçtiklerine ayar vermeye çalışanların niye “Hayır” dediğini iyi biliyor. Ve Osmaneli halkı şehitlerinin katili başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin ve onların destekçileri olan dış güçlere dersini kuvvetli bir “Evet” ile verecek.

Sayın Bakanım; size ilimizde en yüksek oranda vereceğimiz “EVET” oyu sözü ile saygılarımız sunuyor, tekrar teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun, mübarek üç aylar hayırlı olsun” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr. Nabi AVCI konuşmasına Osmaneli’nde gördüğü yakın ilgi ve alakadan dolayı halkımıza teşekkür ederek başladı. Özellikle referandum çalışmalarıyla ilgili konuşma yapan Bakanımız Prof. Dr. Nabi AVCI, Muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “bir gecede muhtarları kaldıracaklar” lafının ne kadar yersiz olduğunu ifade etti ve konuşmasına şöyle devam etti;

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemlerine gülüyoruz geçiyoruz ama acaba öyle bir ihtimal de olabilir mi? diye soru işaretlerinin olduğunu da görüyoruz. Bizim öteden beri söylediğimiz gibi siyaset, yerelden başlar, en tabandan başlar, toplumun en ücra gözeneklerinden başlar. O bakımdan muhtarlarımız siyasetin de bel kemiğini oluşturuyor. Çünkü onlar toplumun nabzını en yakından bilen ve tutandır. Bölgedeki, yereldeki kamu görevlilerimiz muhtarlarımızdır. Osmaneli birkaç yılda çok şükür güzel mesafe aldı ama bundan da güzel olanı inşallah önümüzdeki dönem çok daha iyi yerlere gelmek için de projelerini hazırladı. Biz de inşallah el birliği ile önümüzdeki dönemlere sadece Osmaneli’ne değil, sadece Bilecik’e değil, sadece Eskişehir’e değil, tüm Türkiye’ye hizmetler inşallah katlanarak büyüyerek devam edecek. 16 Nisan referandumun bir maksadı da bugüne kadar üç yapıldıysa bundan sonrada beş yapmak, on yapmaktır. Bugüne kadar üç yapıldıysa ne tür engeller ile bunları yapabildiğimizi sizler de yakından biliyorsunuz. Geçen gün Eskişehir’de yurt dışından Belçika’dan, Hollanda’dan gelen yurttaşlarımızla toplantımız vardı. Orada onlar da dile getirip “Belki Türkiye’de yaşayanlar, bizim kadar fark etmiyor olabilirler, ama bizler Türkiye’ye iki yıl aradan sonra geliyoruz ve Türkiye’nin ne kadar değiştiğini en iyi biz görüyoruz” dediler. Ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, ekonomide ve bütün alanlarda Türkiye, gerçekten çok önemli ilerleme gerçekleştirdi ama bunu kolay yapmadı. Bunu kamuoyunun bildiği ya da bilmediği pek çok engellemeye rağmen yaptı. Bunların bir kısmını hepimiz biliyoruz, gözümüzün önünde cereyan etti. Partiyi kapatmak için gözümüzün önünde cereyan etti, Cumhurbaşkanlığı seçimi için gözümüzün önünde cereyan etti, 17-25 Aralık’lar gözümüzün önünde cereyan etti. Allahın izniyle, milletimizin de teveccühüyle 16 Nisan’da artık bu tür girişimlerinin tümüne bir set çekilip yeni çalışmalar yapılacak. Bu referandumun bugüne kadar yaşadığımız seçimlerden farkı var. Hepimiz biliyoruz biz bugüne kadar seçimleri Türkiye’de kendimiz yapıyorduk. Bu referandumda değişik bir şey var. Bu referandumda hiç üstüne vazife olmayanlar var. Elin İsveçlisi, Hollandalısı, milletin nasıl oy kullanması konusunda 5 bin kilometre öteden ahkâm kesiyor. 15 Temmuz’da kimin ne olduğunu tüm Türkiye öğrenmiş oldu. 16 Nisan’da da millet ve Osmaneli sandık başında gereken cevabı verecektir” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr. Nabi AVCI, yaptığı konuşmadan sonra ilçe protokol üyeleri ile birlikte esnaf ziyareti ve şehir turu yaptı. Esnaflarımızla selamlaşan, onlara hal hatır soran Bakanımız Referandumda “Evet” oyu vermenin ne derece ehemmiyetli olduğundan bahsetti. Bakanımız daha sonra Osmaneli Belediye hizmet binası önünde Osmaneli protokol üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi ve misafirperverliklerinden dolayı Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN’e teşekkür ederek Bilecik’e hareket etti.

 

Okunma Sayısı: 485

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*