ÖĞRENCİLERİMİZ AHMET EMRE DAMKACI VE TUNAHAN KUTLUTAŞ’TAN BÜYÜK BAŞARI

28576055_1996039007279299_6088085471554894510_n

Bilecik Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Diriliş Robot Takımı, Bursa’da düzenlenen ve 35 okulun katıldığı ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ turnuvasında “En Yenilikçi Çözüm” ödülünü kazanmayı başarmıştı. Bu takımımızda ilçemizden iki öğrencimizde yer aldı.Osmaneli İlköğretim Okulu öğrencileri Ahmet Emre Damkacı ve Tunahan Kutlutaş Osmaneli’nin gururu oldu.

Bilecik BİLSEM, bu yıl 14’üncüsü düzenlenen “Bilim Kahramanları Buluşuyor” turnuvasına 16 öğrenciden oluşan Bilecik Diriliş Robot Takımı ile katıldı. Turnuvada Diriliş Robot Takımı Hidrodinamik Suyun Yolculuğu temalı yarışmada “En Yenilikçi Çözüm” ödülüne layık görüldü.

Derece ile Bilecik’e dönen Diriliş Robot Takımı’nı Osmaneli Belediyesi Prof Dr Yunus Söylet İçmeler Tesislerinde ağırlayan Belediye Başkanımız Münür Şahin bu büyük başarının devamını diledi ve sporcuları, hocalarını, ailelerini, koçlarını kutladı.80 ülkeden 25 binin üzerinde takımın katıldığı First Lego League (FLL) isimli bilimsel içerikli uluslararası turnuvanın Türkiye ayağı Bilim Kahramanları Derneği’nin organize ettiği, ‘Hydro Dynamic’ Suyun Yolculuğu temalı yarışmanın Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da düzenlenen turnuvalarla yapıldı.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Öğrencilerimizin imkan verildiğinde neler yapabileceklerini de bu yarışma ile göstermelerinden mutlu olduğunu ifade etti. Bilime ve teknolojiye önem veren ülkelerin geleceğe damgalarını vuracakları çağımızda, Robot teknolojisinin büyük önem kazandığı günümüzde çocuklarımızı ve gençlerimizi bu alanda yetkin hale getirmemiz gerekiyor.

Başkanımız, Bilecik Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Tarkan Ünal, Takım Koçu Burak Haçat ve Diriliş Takımı öğrencileri Ahmet Emre Damkacı ve Tunahan Kutlutaş’ı, okul müdürlerini, öğrencilerimizin ailelerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Okunma Sayısı: 274

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*