“ÖLÜMÜNÜN 78. YILDÖNÜMÜNDE GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ”

10447208_10152418228851698_1782807886_n

Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, ölümünün 78. Yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü anma münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkanımız mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü 78. ölüm yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyorum.

Aziz Milletimizin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandıran Atatürk, millet iradesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, yepyeni bir çığır açmıştır.

Anadolu topraklarından yükselen bu bağımsızlık ve özgürlük meşalesi, dünyada pek çok topluma da örnek olmuştur. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, verdiği şanlı mücadele ile bağımsızlığını muhafaza etme, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme, devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, temellerini attığı Türkiye Cumhuriyetini çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmaktı. Yok oluşun eşiğinden dönerek, büyük bir kararlılık gösteren milletimiz, bu yolda önemli mesafeler kat etti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı eserin büyüklüğü milletimize gurur vermektedir. Bütün bunlar, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlamaktadır. Bugün, Atatürk’ün yolundan giden bizlere düşen görev ise yüzümüzü geleceğe dönmek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmaktır.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü tekrar minnet ve şükranla anıyor, ona ve silah arkadaşlarına Allah’tan rahmet diliyorum. Onun en büyük hayali olan Misak-ı Milli sınırlarının tekrar gündeme geldiği bugünlerde hayallerinin gerçeğe dönüşmesini diliyorum.”

Okunma Sayısı: 597

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*