OSMANELİ BELEDİYE MECLİSİ MAYIS TOPLANTISINI YAPTI. TÜM MADDELER OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ.

59889154_2250198695196661_1722769832635531264_n

OSMANELİ BELEDİYE MECLİSİ MAYIS TOPLANTISINI YAPTI.
TÜM MADDELER OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ. BAŞKAN MÜNÜR ŞAHİN TÜM MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ.

Bugün olağan mayıs meclis toplantısı gündeminde 4 maddeyi görüşen Osmaneli Belediye Meclisi tüm maddeleri oybirliği ile kabul etti. Belediye Meclis üyeleri hafta içi Prof. Dr. Yunus Söylet İçmeler Tesislerinde bir araya gelmiş ve Osmaneli hedefleri için birlik ve beraberlik içinde hareket edecekleri mesajını kamuoyuna iletmişti. Halka ve basına açık olarak yapılan bu günkü meclis toplantısının gündeminde görüşülen maddeler;

1-2018 yılı Kesin Hesabının görüşülmesi ve oylanması.
2-Yüzme Havuzu ve İlçe Futbol Sahasının Gençlik ve Spor Bakanlığından tahsisi ve kiralanması için yetki verilmesi.
3-İmar değişikliği(Karayolları kamulaştırma alanı, Ticari alan)
4-2018 yılı Faaliyet Raporunun 1.Meclis Başkan Vekili Hüseyin Dinçer tarafından meclise sunulması.

Osmaneli Belediye Meclisinin Mayıs Olağan Toplantısında yukarıdaki 4 maddede oybirliği ile kabul edildi.Başkan Münür Şahin, Belediye Meclis Üyelerine “Osmaneli milliyetçiliğini oluşturdukları, birlik ve beraberlik içinde 2019-2023 hedeflerine varmadaki destekleri için” teşekkür etti.Bu örnek davranışın devamını diledi.

Gündem maddelerinin görüşülmesi sonrası dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Meclis üyelerince Osmaneli Belediyesi tabelasının başına T.C. konulması talep edildi. Başkan Münür Şahin yeni yapılacak belediye hizmet binasında tabelanın bu şekilde tüm meclis üyelerinin onayı ile “TC. Osmaneli Belediyesi” olarak düzenleneceğini belirtti.

Tüm Meclis üyeleri A101, BİM, Şok gibi mağaza sayısının artmasından duydukları rahatsızlıkları ve esnafın taleplerini ilettiler. Büyük mağazaların Osmaneli de sayılarının artmasından duydukları rahatsızlığı ilettiler. Başkan Münür Şahin her zaman Osmaneli Esnafının yanında olduklarını çok kısa sürede Osmaneli’nin Turizm kenti olacağını ve esnaflara yeni ticari alanlar açtıklarını anlattı. Osmaneli de ticari hayat turizmle birlikte çok daha hareketlenecek diyen başkan yasal zorunluluklar ve rekabet ve de halkın beklentileri, her mağazada en az 6-8 kişi çalışıyor olmasınında ayrı bir istihdam unsuru olduğunu ifade etti. Büyüyen Osmaneli de bu tür mağazalarının artması halkın talebidir ve istihdamı da arttırmaktadır dedi. Osmaneli de mağaza sayısının artmasından esnafın etkilenmemesi için Belediye olarak gerekeni yaptıklarını ama mağaza sayısının artmasının da Osmaneli Cuma Pazarına ve çevre beldelerden ilçemize ilgiyi arttırdığını ifade etti. Birde konun yasal boyutunu göz ardı etmemek gerekir dedi.

Meclis üyelerinden Osmaneli Belediyesi Sakarya ve Göksu Düğün Salonları 2020 ücretleri konusunda 1.500 TL lik ücret değerlendirildi. Başkan Şahin 1.500 TL ücretin özel salonlarla karşılaştırıldığında düşük olduğunu. Enerji giderleri, İçerideki demirbaşların yıpranma payları, çalışan personelin maliyetleri de dikkate alındığında Osmaneli Belediyesi maliyetlerinin altında bir fiyatla hizmet vermektedir dedi. Osmaneli Belediyesi olarak 2014 yılından bu yana maliyetlerin altında fiyatlarla halka hizmet ettiklerini ifade etti. Bağımsız Belediye olması sebebiyle İşkur dan eleman verilmemesi de maliyetleri arttıran bir diğer husustur. Özellikle iktidar belediye meclis üyelerinden Osmaneli Belediyesinin hakkı olan İşkur personelini istihdam etmek için çaba beklediklerini ifade eden başkan her meclis üyesinden Osmaneli için destek beklediklerini söyledi.

Osmaneli Belediyesi Tesislerinde ve özellikle de Sakarya ve Göksu Salonlarında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan resimleri konusunda bazı meclis üyelerince getirilen eleştiriye ve cumhurbaşkanının resminin kaldırılması talep edildi. Başkan Münür Şahin;”salonlarda ve belediye işyerlerinde Türk Bayrağı, Atatürk fotoğrafı , Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafları yer  almaktadır. Seçimle gelmiş Cumhurbaşkanımızın resmi kamu kurumlarında da bu şekilde yer almaktadır. Benim özellikle uyduğum ve doğru bulduğum bu görüntünün değişmeyeceğini belirtmek isterim. Sonuçta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan resmi ben belediye başkanı olduğum sürece tesislerimizde yer alacaktır”dedi.

Başkan Şahin Osmaneli Belediyesi iftar programları konusunda da meclise bilgi verdi. Mahalle iftarlarına tüm meclis üyelerini beklediklerini ifade etti. İftar sofralarına destek veren Şirketlere, Esnaflara, Tüccarlara ve Hayırsever vatandaşlarımıza da teşekkür eden başkan, bu yıl ekonomik sıkıntıların yardımları da etkilediğini belirterek, yardımlarla karşılanamayacak yemek maliyetler belediyemizce karşılanacak dedi.

Başkan Münür Şahin ekonomideki sıkıntılara, kurlarda, faizlerde artışlara karşın gerekli tedbirleri Osmaneli Belediyesi olarak alıyoruz. Kredi kullanmadan öz kaynaklarımız ve yeni yaratacağımız kaynaklarla Osmaneli Belediyesi hedeflerine ulaşacak. Bugün Tüm Meclis üyelerimizin birlik ve beraberlik içinde oluşturduğumuz “Osmaneli milliyetçiliği” ve Osmaneli hedeflerine varmada kararlılığınız için teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın ve daim etsin diyerek toplantıyı sonlandırdı.

 

Okunma Sayısı: 154

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*