OSMANELİ BELEDİYESİ KURDUĞU ÜRETİM MODELİ İLE,İŞ GÜVENLİĞİ,SAĞLIK,KORUYUCU MALZEME ÜRETİMİNİ BEBKA DESTEKLERİYLE SÜRDÜRÜLEBİLİR TİCARİ FAALİYETE DÖNÜŞTÜRÜYOR.

OSMANELİ BELEDİYESİ KURDUĞU ÜRETİM MODELİ İLE,İŞ GÜVENLİĞİ,SAĞLIK,KORUYUCU MALZEME ÜRETİMİNİ BEBKA DESTEKLERİYLE SÜRDÜRÜLEBİLİR TİCARİ FAALİYETE DÖNÜŞTÜRÜYOR.

Osmaneli Belediyesinin en büyük özelliklerinden biride girdiği her alanda günlük değil,sürekliliği sağlayan ve her yıl bir önceki yılın üzerine çıkan üretim faaliyetleri ile ekonomik değeri olan,istihdam özelliği öne çıkan,yöredeki tarımsal ürünleri,eğitilmiş iş gücünü değerlendirecek yatırımlarla sürdürülebilirliği sağlamak.

Koronavirüs ile mücadelede maske üretimi,bone üretimi,hijyenik giysiler,ilaçlamada kullanılan koruyucu giysiler,sağlıkçıların ihtiyaçlarına yönelik giysiler vb.üretimi ile büyük bir ihtiyacı karşılayan Osmaneli Belediyesi bu ürün çeşidinin sürekliliğini sağlamak için yeni organizasyonları bünyesinde oluşturdu.

Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi ile yetiştirdiği kadın girişimcileri “Osmaneli Kadın Girişimciler Kooperatifi”tüzel kişiliğinde bir ticari tüzel kişiliğe dönüştürdü.Üye kadın girişimcilerin ürettiği ürünleri pazarlayan,kendi atölyelerini kurarak buralarda kadın girişimciler üretim olanağı sağlayan kooperatif kısa bir sürede etkinliğini hissettirmeye başladı.

Koronavirüsle mücadele için ağırlık kazanan üretim modeli artık yeni ürünlerle sağlık sektörüne sürekli ürün üretecek,özellikle bölgemizdeki şirketlerin,belediyelerin,kamu ve özel sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak sürekli üretim kapasitesine ve ürün çeşidine erişecek modelle kadın girişimciler kooperatifimiz ticari faaliyetlerde yerini sağlamlaştırdı.

Çeyiz Uysal- Pikocu Emine Kadın Girişimciler Kooperatifi üyemizin atölyesini ziyaret ettik ve ürettiği maske,tulum,koruyucu giysileri inceledik.Değerli girişimcimize hızla sistemimize adapte olduğu ve üretim kapasitesini,ürün çeşitliliğini arttırdığı için teşekkür ediyoruz.

BEBKA ile yapacağımız projeye destek sağlandığında “Kadın Girişimciler Kooperatifimiz” sağlık,iş güvenliği,işçi sağlığı,koruyucu malzeme üretimimizde ürün çeşitliliği ve kapasitenin artışını çok daha ileri boyutlara taşıyacağız.Hem üretim,hemde pazarlama alanında sürdürülebilirliği sağlayacak projemizde istihdam anlamında da kadınlarımıza yeni iş olanakları sunmuş olacağız.

Okunma Sayısı: 251

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*