OSMANELİ-BURSA-BANDIRMA YHT HATTI İHALESİ SONRASI OSMANELİ YATIRIMCILARIN İLGİ ODAĞI

30515790_2010979089118624_6172160508804726784_n

Osmaneli tarih boyunca Anadolu’nun önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Konumu itibariyle başta İpek Yolu olmak üzere stratejik yolların geçtiği, buluştuğu geçmişin lojistik merkezi, Sakarya(eski adı sangarios) ve Osmaneli de Sakarya ya birleşen Göksu, Karasu, Göynük Suyu ile suların birleştiği önemli bir kenttir Osmaneli.

Bugüne kadar Anadolu da yaşamış tüm medeniyetlerinde zamanında hüküm sürdüğü, yaklaşık 17-20 medeniyete ev sahipliği yapmış şirin bir yerleşim yeri olan Osmaneli de ilk Türk hakimiyeti 1075 yılında Selçuklular ile başlamış, sonrası kurulan Anadolu Selçuklular, Osmanlılar ve Türkiye Cumhuriyeti olarak günümüze kesintisiz TÜRK kenti olarak gelmiştir. Kısaca kurtuluş günü olmayan yerleşim yeridir Osmaneli.

Osmaneli bu günlerde tekrar yükselişin başlangıcındadır. Kısaca piste kuleden uçuş iznini almış, yavaş yavaş hızlanarak uçuşa geçmek üzere olan bir uçak gibidir Osmaneli. Artık hızla Osmaneli’nin bizleri hayran bırakacak yükselişine şahit olmak için sabredin, çünkü ucuşa yıllar değil, günler kaldı.

Yerel seçimlerin olduğu 2014 Martından bugüne Osmaneli de koyduğumuz her hedefte inanılmaz yol katettik. Altyapı, üst yapı, yaşam kalitesini arttırma, turizm, tarımda yeni ürünler yeni pazarlar ve sanayi de çok büyük yol kat ettik. Artık sanayi başta olmak üzere her alanda Osmaneli’nin hızla yükselişini zevkle izleyeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan Osmaneli-Yenişehir YHT projesinde artık yatırım başlıyor. İlçemize bir şantiye daha kuruluyor. Osmaneli-Yenişehir-Bursa-Bandırma ve sonrası İzmir’e bağlanacak YHT hattı aynı zamanda yapılmakta olan bağlantıyla Gemlik Limanına direk bağlanacak. Sonrası Bandırma Limanına da ulaşabileceğiz. İçerisinden  gecen İstanbul-Eskişehir-Ankara ve Bozüyük ten sonra Kütahya, Afyon ve Antalya yolu, Osmaneli-İznik-Bursa yolu, İstanbul-Eskişehir-Ankara ve Konya YHT hattı, eski İstanbul-Ankara tren yolu, Osmangazi Köprüsü üzerinden 80 dakikada İstanbul’a uzanan yol ve büyük nüfusun yaşadığı merkezlere yakınlığı ile Osmaneli tam bir Lojistik Merkezi oluyor.

Bu gelişimleri yakından takip eden yatırımcılara artık randevu vermekte zorlanıyoruz. Osmaneli de emlak değerleri katlanarak hızla yükseliyor. Emlakçıları sevmiyoruz, çünkü burada oluşacak rantı, karı gerçek arsa, arazi sahipleri kazansın. Çünkü onlar yıllarca bugünleri beklediler. O yüzden halkımıza diyoruz ki Osmaneli Belediyesine uğramdan yerlerinizi satmayınız. Sizlere ekibimizle birlikte ücretsiz emlak danışmanlığı yapacağız.

Osmaneli Selimiye Sanayi Parsellerimize ilgi büyük. Bien Seramik AŞ,Tayraş Petrol Ürünleri AŞ,Dünyalar Vagon Sanayi AŞ,Ekol Alimninyum, Makina Fabrikası, Ceneviz Gıda AŞ, Mepsan AŞ,Ayde Aliminyum AŞ sanayi parsellerimizden yerlerini aldı ve yatırımlar başlıyor. Bunların dışında Gebze Organize Sanayi Sanayi Parsellerimize büyük ilgi gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde Gebze OSB Başkanı, yöneticileri ve sanayicileriyle ve İstanbul Ticaret Üniversitesinin değerli Rektör yardımcısı birlikte Bilecik Valimiz Doc Dr Tahir Büyükakın ile bir araya geldik. Osmaneli kısa sürede sanayi parsellerine talebin sonucu, hızla yükselişe geçiyor. Attığımız her adım, her planımız bir hedefin sonucu. Hiç bir şeyi rastlantıya bırakmıyoruz. Osmaneli Belediyesi olarak 2014-2019 hedeflerini tamamlamak üzereyiz.2019-2024 dönemi ve 2024-2029 hedeflerini şimdiden belirledik. Osmaneli’ye biz yön veriyoruz.

Yurtbay Seramik AŞ yetkilileriyle de görüşmelerimiz devam ediyor. Onlarında yer taleplerini karşılayacak çalışmaları yapıyoruz. Eski Pil Fabrikası ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Osmaneli de sanayi için tüm altyapıları ve arsaları oluşturduk. Tüm talepleri karşılayacak çalışmaları yapıyoruz.

Osmaneli Belediyesi klasik belediyecilik yapmıyor. Cumhurbaşkanımız ve Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın istediği “kentin tüm sorunları belediye başkanının konusudur ve çözmek zorundadır” sözünden yola çıkarak Osmaneli de her konuyla ilgili ve her konuya yön veren Belediyecilik anlayışını uyguluyoruz. Osmaneli’de köyler dahil 22.000 kişinin doğumdan-ölüme her konusu bizi ilgilendirir ve dert edinir her sorunu Allahın yardımıyla çözme gayreti içinde oluruz. Bu anlayışımızla Osmaneli de eğitimde, sağlıkta, sanayide, turizmde, tarımda, ulaşımda, cevrede kısaca her konuda yatırımları izliyoruz, yer veriyoruz, bakanlıklarda takip ediyoruz.

Bu dönemde Osmaneli Cumhurriyet Tarihinin en büyük yatırımlarını gercekleştiriyor.1-Şehit Osman Er İmam Hatip Orta Okulu,2-Osmaneli ÇPL(Anadolu Teknik Meslek Lisesi),3-Kız Öğrenci Yurdu,4-Balaban İlk Öğretim Okulu,5-Okul öncesi ana okulu,6-Emniyet Binası,7-Jandarma Karakol Binası,8-Toplum Sağlığı Merkezi,9-Jandarma Lojmanları,10-Kaymakamlık Lojmanı 11-Karayoları ile 4,5 km lik şehir içi yol yatırımı,12-TOKİ ile Osmaneli Merkezinde Çarşı oluşturma vb yatırımlar Osmaneli Belediyesinin meclis üyelerimizle, teşkilatımızla, il, ilçe başkanlarımızla, İl genel meclis üyemiz, bürokratlarımız, ,Milletvekilimiz Halil Eldemir, kaymakamımız, Valimiz, Bakanlarımız, Başbakanımız ve Liderimzi Recep Tayyip Erdoğan’ın katkılarıyla Osmaneli Belediye Başkanımzın organizasyonunda gerçekleştirilmiştir.

Birlik ve beraberlik içinde Osmaneli Hedeflerine varmak için çalışıyoruz. Allah bu birlikteliğin bereketini işlerimize yansıtıyor ve hızla yatırımlar gerçekleşiyor. Osmaneli sahip olduğu başta ulaşım, büyük nüfuslu yerleşim yerlerine yakınlığı, sahip olduğu doğa koşulları, iklimi, tarih boyunca sahip olduğu değerleriyle çok hızlı yükselişe geçeceği günleri yaşıyor. Bu avantajlarımızı yatırımcılar görüyor ve Osmaneli ye yatırım için geliyor. Yükselişimiz tüm Osmaneli halkı için hayırlı olsun.

Saygı ve sevgilerimle,
Ymm Münür Şahin-Osmaneli Belediye Başkanı

 

Okunma Sayısı: 781

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*