OSMANELİ HEDEFLERİNE BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ULAŞIYORUZ..2020 OSMANELİ İÇİN YÜKSELİŞ VE BÜYÜME YILI OLACAK.


OSMANELİ HEDEFLERİNE BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ULAŞIYORUZ..2020 OSMANELİ İÇİN YÜKSELİŞ VE BÜYÜME YILI OLACAK.

Osmaneli sahip olduğu Allah’ın lutfu varlıklarıyla herkesin beğenisini kazanan harika bir kent.Bu güzel ilçe bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerden geriye kalan sayısız tarihi ve kültürel varlıklara,eserlere sahip.Osmaneli ulaşımda yolların kesiştiği bir nokta.Geçmişte İpek Yolu,Ordu Yolu,Sufi Yolu,Haç Yolu üzerinde yer alırken,günümüzde İstanbul-Eskişehir-Antalya-Ankara Bölünmüş yolu,İznik-Orhangazi-Bursa-İzmir Otoyolu,Geyve-Taraklı-Göynük-Mudurnu-Beypazarı yolu,İstanbul-Konya-Ankara YHT,İstanbul-Ankara Hicaz Demir Yolu,yeni ihale edilecek Osmaneli-Bursa YHT yolu ile ulaşımda en avantajlı kent,Osmaneli Türkiye’nin 3.büyük nehri Sakarya’nın içersinden gectiği,Göynük Suyu,Göksu,Karasu nehirlerinin ilçemiz sınırları içinde Sakarya Nehrine katıldığı bu nedenle verimli topraklara sahip mükemmel bir yerleşim yeri.

Osmaneli Belediyesi tüm Osmaneli halkının katılımı ve destekleriyle belirlediği;
1-Yaşam Kalitesini Arttırmak
2-Turizmde öne cıkmak
3-Tarımda yeni ürünlere ve yeni pazarlara yönelmek
4-Sanayileşme ile büyümek
hedeflerine ulaşmak için birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam ediyor.

2019 yılının son günleri içersindeyiz.Bu kalan süre içinde yeni otogarımızı açmak,Resterasyonuna devam ettiğimiz 12 tarihi konağın restorasyonunu tamamlamak için çalışıyoruz.Bu yılın belki en büyük yatırımı hizmete aldığımız ve büyük ilgi gören hal binamız ve hal tesisimiz.Sportif tesisleri yapmaya devam ederken,restorasyonlarada hızla devam ettik.Özellikle Osmaneli MYO da yeni bölümlerle öğrenci sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine cıkmasını sağladık.Aşçılık okulu Osmaneli mutfaığının tanıtımı için büyük fırsat oldu.Yöresel ürün üretiminde ve kapasitemizde büyük artışlar sağladık.

2020 yılında başlayacağımız yatırımlarıda bir taraftan planlıyoruz.Özellikle önümüzdeki yılda akaryakıt istasyonunu hizmete acmayı planlıyoruz.Merkezda mevcut parkımızın park kısmını büyütürken,park edrafında da işyerlerini bitirmeyi hedefliyoruz.Osmaneli Belediye binasına 2020 yılı ekim ayında başlamayı planlıyoruz.Odöksan-Toki arasında görseli Osmaneli konaklarına benzeyen çok güzel bir küçük sanayi sitesi ilavesini gercekleştireceğiz.Sanayileşmede hızla yükselen yeni ttesislere ve yeni yatırımlara yenileri eklenecek.

2020 yılında;Eski küçük sanayi sitemizide büyütmeye devam edeceğiz.Yöresel ürün üretme kapasitemizi özellikle salca ve ayva lokumunda arttırırken yeni ürünleride devreye sokmayı hedefliyoruz.Tarihi çarşının restorasyonunu 2020 yılında inşallah tamamlayarak turizmde aranılan yer olmayı başaracağız.Otel kapasitesinde sadece Osmaneli Belediyesi olarak 250 yatak kapasitesine ulaşacağız.Özel sektör yatırımları ile bu kapasite inşallah 500 yatak kapasitesi seviyesine gelecek.

2020 yılında iki adet doğal cim (105X68) standart futbol sahası için yatırıma başlıyacağız.Yine tenis turnuvaları alabilmek için tenis kortları yapımımız devam edecek.Beşevler Mahallemize halı saha ve park yatırımımız olacak.Lefke Cup U15 futbol turnuvamız ve diğer spor organizasyonlarımız devam edecek.Osmaneli spor turizminde ve eğitim turizminde aranılan yer olacak. Yaşlılar için bakımevi için yatırıma başlacağız ve en az 50 yatak kapasiteli çok klas bir bakımevini Osmaneli’ye kazandıracağız. Engelli sosyal tesisinin açılışını ilk aylarda gerçekleştireceğiz. Bayanlar için yüzme havuzumuzun yatırımına başlayacağız. Gayrimenkul alımlarına ve aldığımız gayrimenkulleri değerlendirmeye devam edeceğiz.

Osmaneli halkının verdiği yetkiyi kullanarak Osmaneli için özkaynaklarımızla,gelir getirici projelerimizle,borçlanmadan büyümeyi ve yükselişi gerçekleştireceğiz.Osmaneli Belediyesini finansal acıdan çok daha güclü belediye yapmak için yeni kaynakları yaratacağız.Hedeflere varmak için sistematik ve programlı olarak çalışmak,bunu yaparken herkesin katılımını sağlamak,sürekli iyileştirmeleri ve yenileşmeyi sağlayarak çalışmaya devam edeceğiz.

“Osmaneli halkının beklentilerinin üzerinde hizmet vermeye” birlik ve beraberlik içinde,tüm belediye meclis üyelerimiz,tüm siyasi partilerimiz,tüm sivil toplum örgütlerimiz,kamu ve özel sektör yöneticilerimizle ve tüm halkımızla devam edeceğiz.Bahane üretmeden,Cumhurbaşkanımızın,Bakanlarımızın,Millet vekillerimizin desteği ile Osmaneli için var gücümüzle çalışacağız.Allah bize yeter.

Saygı ve sevgilerimle,
Ymm Münür Şahin- Osmaneli Belediye Başkanı

Okunma Sayısı: 222

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*