OSMANELİ MESLEK YÜKSEK OKULUMUZDA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

29197005_1999520986931101_9113390916680286208_n
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Osmaneli Meslek Yüksek Okul Müdürümüz Prof. Dr. Harun Mindivan görevi Doç. Dr. Hasan Yamık hocamıza devretti. Üniversite içinde farklı projelerde yoğun görev alan Prof. Dr. Harun Mindivan’a Osmaneli MYO görevi sırasında Osmaneli ye eğitim alanında yaptığı hizmetler için teşekkür ediyoruz. İnşallah ilçemize destekleri Üniversitemizdeki diğer görevleri sırasında da devam eder. Hocamıza araştırmacılığı kişiliği ile yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Osmaneli Meslek Yüksek Okul Müdürlüğüne yeni atanan Doç. Dr. Hasan Yamık hocamıza da başarılar diliyoruz. Hocamız bizler için tanıdık ve bildik bir akademisyen. İnşallah görevi süresince Osmaneli MYO gelişimini daha yukarılara çekecek. Kendisine ve kadrosuna her zaman Osmaneli Belediyesi olarak tam destek veriyoruz.

Yeni yol çalışmalarımız ile Osmaneli MYO için büyük değer katacak. Yatırım tamamlandığında okulumuz daha güzel bir görünüme ve olanaklara kavuşacak. Osmaneli Belediyesi olarak Osmaneli MYO ‘nun büyümesi, yeni bölümlerle etkinliğini arttırması ilçemiz için önemli. MYO’na bakış acımız akademisyenlere verdiğimiz değer sonucu ilçemiz için yeni projeler üretmeleri ve Osmaneli nin gelişim sürecine katkı sağlamaları, önerileriyle ve projeleri ile yön vermeleri.

2017-2018 Öğrenim döneminde yapılan düzenlemelerle meslek liselerinin MYO na direk geçişi durdurulmuştu. Bu uygulama bizim düşüncemize göre MYO na büyük zarar verdi. Osmaneli Belediye Başkanı olarak her ortamda bu uygulamanın değişmesi için girişimde bulunuyoruz. Meslek Yüksek Okulları için yeni bir düzenleme yapıldığını biliyoruz. Bu düzenleme ile ileride MYO nın ara eleman yetiştiren, üniversiteden ayrı bir statüye dönüşmesi içinde bir çalışma var. İlçemiz ve diğer ilçelerimiz için büyük önem taşıyan MYO nın sanayicinin ve diğer kurumların istediği ara işgücünü yetiştirecek şekilde düzenlenmeleri bu okullara ilgiyi de  arttıracak. Üstelik Osmaneli’nde yaşayan gençlerimizin ekstra bir harcama yapmadan, ailelerinin yanında eğitimlerini tamamlamalarına da olanak sağlanacak.

MYO konusunun inşallah kısa sürede istenilen çizgiye getirileceği inancıyla, yeni atanan Osmaneli MYO müdürümüz Doç. Dr. Hasan Yamık ‘a tekrar başarılar diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,
Ymm Münür Şahin-Osmaneli Belediye Başkanı

Okunma Sayısı: 1.162

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*