OSMANELİ TURİZM ODAĞI

07-IMG_6474

Osmaneli Belediyesi olarak Osmaneli’nin tarihi ve kültürel değerlerini yaşatıyoruz. İlçemizin tanıtımına katkıda bulunarak turizmini hak ettiği yere taşıyoruz.

Genç nesillerin kültürel ve sportif anlamda kendilerini yetiştirmesine her zaman destek veren Belediyemiz, bugün Bilecik Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hazırladığı proje kapsamında Bilecik’in ev sahipliğinde İzmir, Bingöl ve Kayseri’den gelen 120 öğrenciyi ilçemizde ağırladı.

“Şehirler ve Kültürler” Projesi kapsamında Bilecik’in ev sahipliği yaptığı İzmir, Bingöl ve Kayseri’den gelen 18-24 yaş grubu 120 öğrenci, bugün Osmaneli İlçemizi ziyarette bulundu.

Kuruluş ve kurtuluşun beşiği olan Bilecik’i ve diğer ilçeleri gezen öğrenciler bugün Osmaneli’ne geldiler. 120 öğrenci Osmaneli’nin tarihi değerleri olan Balaban Meydanı, Rüstem Paşa Camii, Aya Yorgi Rum Ortodoks Kilisesi ve Geleneksel Osmaneli Konaklarını ziyaret etti.

Belediyemiz rehberlerinden Remzi ÖNER ilçemizin tarihi ve kültürel dokusu hakkında öğrencilere bilgi verdi. Daha sonra Osmaneli Belediyesi Necla Hanım Konağı Bahçesi’nde çay ikramı yapıldı. Sakarya Nehri Kenarı’nda da kısa bir tur atan öğrenci grubumuz burada Osmaneli’nden ayrıldı.

Osmaneli her geçen gün turların, grupların, turizm acentelerinin yoğun ilgi gösterdiği, sahip olduğu tarihi ve kültürel varlıkları ile yükselen turizm değeri olma yolunda hızla ilerliyor.

Okunma Sayısı: 1.931

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*