OSMANELİ TURİZMİ İÇİN İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

23559391_1945342712348929_2655766691388034652_n

Osmaneli Belediyesi, Osmaneli Esnaf ve Sanatkârlar Odası, İŞKUR, KOSGEB, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığında yürütülen, Osmaneli’nin turizmde geleceğini belirleyecek olan “Mutlu İnsan-Mutlu Esnaf-Mutlu Turist projesi kapsamında esnaflar ile istişare toplantısı düzenlendi.

Osmaneli Belediyesi Necla Hanım Konağında düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörü Pof. Dr. İsa İPÇİOĞLU, İşkur Bilecik İl Müdürü Ayhan TOZAN, Osmaneli Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Aydın YILDIZ, Belediye Başkan Yardımcımız Hayati Kaba, Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürü Abdullah Tetik, Osmaneli Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet ERDEM ve esnaflar katıldı.

21-22 Ekim tarihlerinde Beypazarı-Göynük-Taraklı gezilerine katılan Osmanelili esnafların görüş ve düşüncelerini almak, Osmaneli’nde turizm konusunda atılacak adımlar konusunda istişarelerde bulunmak üzere düzenlenen toplantı oldukça verimli geçti.

Toplantının başkanlığını yapan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsa İPÇİOĞLU, açılış konuşmasında, “Turizm, Osmaneli’nin gelişmesi ve büyümesi için önemli bir etkendir. Bu etkeni daha faal hale getirmek için bu ve bunun gibi toplantıları yapıyoruz, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Beypazarı, Göynük ve Taraklı gezilerimizde gördüklerimizi, onların oralarda neler yaptıklarını ve bizlerin buralarda neler yapmamız gerektiğini hep birlikte değerlendirerek, Turizm konusunda birlik ve beraberlik içerisinde atacağımız adımların programlarını yapacağız. Turizm ile gelişmek, büyümek sabır isteyen bir iştir. Sağlam adımlar atarak, sağlam temeller üzerinde oluşturacağımız proje inanıyorum ki Osmaneli’ne çok şeyler katacaktır” dedi.

Daha sonra Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN yaptığı konuşmasında, “Bildiğiniz gibi Osmaneli’nde turizm konusunda büyük adımlar atmaya başladık. Bu konuda bizlere her zaman destek olan başta Osmaneli Esnaf ve sanatkârlarımıza, İŞKUR İl Müdürlüğümüze, KOSGEB’e, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitemize ve İstanbul Ticaret üniversitemize teşekkür ediyorum. Turizm projemizin gelişmesi ve büyümesi için gece gündüz demeden çalışan, mesai harcayan Belediye personelimize ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Bildiğiniz gibi Turizm konusundaki çalışmalarımızı başlattık. Tarihi çarşımızı yeniliyoruz. Gerekli finans kaynaklarımızı temin ederek, tarihi çarşıya yeniden hayat vereceğiz. Kilisenin ihalesi Bakanlık tarafından yapıldı. Bizlerin Beypazarı’ndan, Göynük’ten ve Taraklı’dan hiçbir eksiğimiz yok hatta fazlamız var. Bunları çok iyi değerlendirerek Osmaneli’nin geleceğini yeniden şekillendirmek istiyoruz. Tabi bunları da el birliği içerisinde başaracağız. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Osmaneli Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Aydın YILDIZ da yaptığı konuşmada, “Öncelikle Osmaneli ilçemizde böyle bir proje üzerinde yoğunlaşan başta Belediye Başkanımız Münür Şahin’e, Abdullah Tetik’e, İsa hocamız ve İşkur Müdürümüze ve bu işte bizde varız diyen esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Osmaneli’nde Turizm işi el birliliği içerisinde yapılacak bir şeydir. Ben esnaf arkadaşlarımızın gözlerinde bunu gördüm. Bizlerin Beypazarı, Göynük ve Taraklı esnaflarından fazlası vardır. Yalnız bu işin çok daha sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için eğitim şarttır. Allah’ın izni ile hep birlikte Osmaneli bu işi başaracak güçtedir” dedi.

İşkur İl Müdürü Ayhan Tozan ve Osmaneli Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet ERDEM’in konuşmalarından sonra Beypazarı, Göynük ve Taraklı gezilerine katılan esnaflarımız söz alarak Osmaneli Turizmi ile ilgili görüş ve düşüncelerini aktardılar. Bu görüş ve dünceler çerçevesinde oluşturulacak olan rapor, bir sonraki toplantıda gündeme getirilerek, çalışmaların bir çizgiye oturtulması ve bu çizgi üzerinde yürütülmesinin sağlanması konusunda hem fikir olundu.

Okunma Sayısı: 1.310

1 Yorum

 1. Kubilay

  Merhaba,

  Ben de KOSGEB kursları sayesinde Osmaneli ilçemizi gezme ve görme fırsatı buldum.Bir turizmci olarak yukarıdaki haberde geçen İsa hocamın görüşlerine katılıyorum.Önünüzde uzun ve hayli yorucu bir yol var ama belediyenin bu yöndeki isteği bu yolu kısaltacağından eminim.Belediyeye gittim ve bir personelini tüm ilçeyi gezdirmek ve bilgi vermek için görevlendirdi ve ücretsizdi.Hayli şaşırdım.Bu gibi küçük operasyonlar bile Osmaneline faydası olacaktır.

  Daha yazacak o kadar çok şey var ki.

  Bşarılar.
  Görüşmek dileğiyle.

  Yanıt

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*