OSMANELİ ÜNİVERSİTELERDEN ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLAMAYA DEVAM EDİYOR

4-img_7694

Osmaneli Belediyesi olarak Osmaneli’nin tarihi ve kültürel değerlerini yaşatıyoruz. İlçemizin tanıtımına katkıda bulunarak turizmini hak ettiği yere taşıyoruz.

Genç nesillerin kültürel ve sportif anlamda kendilerini yetiştirmesine her zaman destek veren Belediyemiz, dün Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden 50 öğrenciyi Osmaneli’nde ağırladı.

Kuruluşun ve Kurtuluşun Beşiği olan Bilecik’i ve Söğüt’ü de gezen öğrenciler daha sonra Osmaneli’ne geldiler. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversiteli 50 öğrenci Osmaneli’nin tarihi değerleri olan Balaban Meydanı, Rüstem Paşa Camii, Aya Yorgi Rum Ortodoks Kilisesi ve Geleneksel Osmaneli Konaklarını ziyaret etti.Belediyemiz rehberlerinden Remzi ÖNER ilçemizin tarihi ve kültürel dokusu hakkında öğrencilere bilgi verdi. Sakarya Nehri Kenarı’nda da kısa bir tur atan öğrenci grubumuz burada Osmaneli’nden ayrıldı.

Osmaneli her geçen gün turların, grupların, turizm acentelerinin yoğun ilgi gösterdiği, sahip olduğu tarihi ve kültürel varlıkları ile yükselen turizm değeri olma yolunda hızla ilerliyor.

 

Okunma Sayısı: 1.322

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*