OSMANELİ’NDE MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

22552851_1933957556820778_8592311537979873038_n

19 Ekim Muhtarlar günü ilçemiz Osmaneli’nde törenle kutlandı. Düzenlenen kutlama programına Osmaneli İlçe Kaymakamımız Edip ÇAKICI, Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, Ak Parti Osmaneli İl Genel Meclisi Üyesi Hakan Özkan, Osmaneli Ak Parti İlçe Başkanı Mefharet Göbekçi, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İsmail Çalışkan, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Muhtarlar günü nedeniyle, 19 Ekim 2017 Perşembe günü saat 10.30’da Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başlayan törenler, Muhtarlar adına Selimiye Köyü Muhtarı Sadık DAYAN’ın konuşması ile devam etti. Muhtarlar adına bir konuşma yapan Sadık DAYAN, “Devletin, vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaş nezdindeki belki ilk kapısı olan muhtarlarımıza ilişkin, özellikle son yıllarda ortaya konulan yeni yaklaşımın doğal bir neticesi olarak, Başbakanlık Genelgesi ile her yıl 19 Ekim tarihinin Muhtarlar günü olarak kutlanması kararlaştırılmıştır. Ülkemizde 50.026 köy ve mahalle muhtarının hayat standartlarının yükseltilmesi ve devletle olan iletişimlerinin güçlendirilmesi, aslında sadece doğrudan muhtarlarımıza değil, vatandaşımıza götürülen hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik, modern ve çağdaş bir anlayışı da bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtarlarımızla rutin hale getirdiği buluşmaları, vatandaşımızla devletin en üst kademeleri arasında duygudaşlığın da pekişmesini sağlamaktadır. Sadece bulunduğu beldenin sorunlarını değil, tıpkı 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi demokrasimizin tamamını savunmak adına Şehit düşerek bu vatana hizmeti en üst seviyeye taşıyan kahraman muhtarlarımızın varlığı, muhtarlarımızın sorunlarına, beklentilerine daha fazla özen göstermek noktasında bizlere büyük sorumluluk yüklemektedir. BU vesileyle, görevi başında bu millete hizmet için Şehit düşen bütün muhtarlarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyor, kıymetli muhtarlarımızın bu yıl ikincisi düzenlenen “Muhtarlar Günü”nü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Daha sonra törene katılan Köy ve Mahalle Muhtarları Osmaneli Kaymakamı Edip ÇAKICI’yı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Kaymakam Çakıcı, “Vatandaş ile Devlet arasında bir köprü vazifesi görevi gören muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Muhtarlık Osmanlı’dan beri süre gelen bir müessese. Sizler Demokrasinin önemli bir sac ayağısınız. Hem Devleti, hem bir kurumu hem de seçilmiş bir kişi olarak milleti temsil ediyorsunuz. Hizmetin vatandaşa ulaşmasında önemli bir halkasınız” dedi.

Daha sonra Osmaneli Muhtarlar derneğinin kurulması gündeme geldi. Böyle önemli bir günde Muhtarlar Derneğinin kurulmasını gündeme getiren İlçe Kaymakamımız Edip ÇAKICI, “Birlikten ve beraberlikten her zaman güç doğar, kuvvet doğar. Osmaneli gibi güzide bir ilçemizde Muhtarlar derneğimizin olmaması önemli bir eksiklik. Bu eksikliği gidereceğinizi umuyorum” dedi.

19 Ekim Muhtarlar gününde Osmaneli Muhtarlar Derneğinin kurulması kararlaştırıldı. 7 Kişilik kurucu heyetin belirlenmesinden sonra, dernek kurulması için ilk adımlar atılmaya başlandı. Muhtarlar Kaymakamımız Edip ÇAKICI’dan sonra Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN’i makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Başkanımız bütün muhtarların muhtarlar gününü kutladı. Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, “Bizler Belediye olarak sizleri yani mahalle ve köy muhtarlarımızı kendimizden ayrı görmüyoruz. Bizler Osmaneli’ne hizmette aynı ailenin birer parçasıyız. İlçemizin, mahallelerimizin ve köylerimizin gerek sorunlarını, gerekse güzelliklerini bizlere aktaran, bizlerle birlikte hizmet için yarışan, çok büyük maddi getirisi olmadığı halde gönülden hizmet etmeyi seçen kişilersiniz. Hizmetlerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Osmaneli Belediyesi olarak, her zaman muhtarlarımızın yanında olduğumuzu, hizmet noktasında bütün desteğimizin muhtarlarımıza olduğunu bilmenizi isterim. Muhtarlar gününüz kutlu olsun” dedi. Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, hazırlanan hediyeleri muhtarlara takdim etti.

Muhtarlarımız daha sonra Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN’in daveti üzerine Prof. Dr. Yunus SÖYLET İçmeler Tesisinde düzenlenen yemek programına katıldı. Muhtarlarımız yemek programından sonra günün önemine binaen tarihi İçmeler Tesisinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Okunma Sayısı: 429

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*