DUYURULAR

OSMANELİ’NDEN HALEP’E KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

15492593_10155042343788814_1221983897922079696_n

Halep’te yaşanan insanlık suçuna dünyanın dikkatini çekmek ve bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamak adına Osmaneli Belediyesi ve İnsani Yardım Vakfı işbirliği, Osmaneli Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin desteği ile yardım kampanyası başlatıldı. Halep’te zor durumda olan Müslüman kardeşlerimiz için başlatılan yardım kampanyasına Osmaneli halkı yoğun ilgi gösterdi, çok kısa sürede yaptıkları yardımları Belediyemize ulaştırdı. Ulaşan yardımlar ile kısa bir sürede bir tır dolusu malzeme toplandı.

Kampanya hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, “Halep’te ve diğer şehirlerde kuşatma altında kalan mazlumlara, sivil halka, kardeşlerimize karşı yapılan hain saldırılar devam ediyor. Buradaki mazlum olan kardeşlerimizin yanında olabilmek ve onlarla bir dilim ekmeğimizi paylaşabilmek için başlattığımız yardım kampanyamıza esnafımızdan, sivil toplum kuruluşlarından ve hayırsever halkımızdan yoğun bir destek geldi. Halkımız tarihi boyunca mazlum halkların yanında olmuştur. Aziz milletimiz ve halkımız bugün yine bu büyüklüğünü gösterdi. Göstereceğinden de zerre kuşkum yoktu. Ben Halep’te zor durumda kalan kardeşlerimiz adına Osmaneli halkına teşekkür ediyorum. Türk milletinin kadirşinaslığını ve yardımseverliğini bir kez daha ortaya koydular. Halep’te şu anda zulüm altında bulunan insanlara Allah kolaylıklar versin. Bir an önce bu zulmün bitmesi için hepimizin duasına ihtiyaçları var” dedi.

Osmaneli Belediyesi Ücretsiz Giyim Mağazası’nda toplanan yardımlar gönüllü vatandaşlarımızın, gençlerimizin desteğiyle yardım tırına aktarıldı. Bu süreçte çalışmaya Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, AK Parti Osmaneli İlçe Başkanı Yalçın KARACA, Belediye Başkan Yardımcımız Hayati KABA da refakat etti. Kuru gıda, kullanılmamış kıyafet, battaniye ve temizlik malzemelerinden oluşan yardım tırı daha sonra Osmaneli’nden Halep’e doğru yola çıktı.

Okunma Sayısı: 496

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*