OSMANGAZİ HALI SAHAMIZA ZARAR VERENLERE AİLELERİNİN SAHİP ÇIKMASINI BEKLİYORUZ.

OSMANGAZİ HALI SAHAMIZA ZARAR VERENLERE AİLELERİNİN SAHİP ÇIKMASINI BEKLİYORUZ.

Bunu yapanlar bizim çocuklarımız. Son bir ayda halı sahamızın 4 kez giriş kapısı kırıldı. Tel örgülerine defalarca zarar verildi. Halı saha yapımı geciktiğinde sosyal medyadan sürekli konuyu gündeme getirenler başta olmak üzere herkesten sizlere emanet ettiğimiz tesislere sahip çıkmanızı bekliyoruz. Osmangazi ismini taşıyan bu tesise mahalle halkından tekrar çocuklarınızla ilgilenmelerini rica ediyoruz.

iki gün öncede şehitler parkımızdaki tüm wc, mescid, abdest alma yerlerinin tüm zarar verilen, kırılan 12 adet kapıyı yeniledik. Düşünün zor kırılsın diye kapıları demirden yaptırdık. Kapılar kırıldığında sosyal medyadan fotoğraf atıp eleştiri getirenlerden ve bu alanı kullananlardan tesislere sahip çıkmalarını bekliyoruz.

Yerlere kullandığı pis maske ve boneyi atanlar ve bu atanları görüp müdahale etmeyenlerde bu çocuklardan farksız. İnşaatından çıkan molozları traktör tutup atıl sahasına atmayıp çöp konteynırını dolduranlar, sonrada çöp konteynırları dolu deyip sosyal medyadan paylaşım yapanlarda bu guruptan.

Yüklü tırlarını yasak olmasına rağmen evinin önüne kadar sokup , neredeyse giriş kapısına park edenler ve altyapımıza zarar verenlerde bu guruptan.

İlaçlama yaptığımız sokaklara tüküren, sigarasını, çöpünü atan sonrada sosyal medyadan sallayanlarda bu gruptan.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Sadece halı sahaya zarar veren çocukları suçlarsak yanılırız. Bu çocuklardan daha tehdit kar olanlar büyükler. Birbirini uyarmayanlar. Her gün sokakları kirletenlere ses çıkarmayıp sonra sosyal medyadan bu ne hal diyenlerde aynı gruplardan.

Koronavirüs tehdidinin  olduğu bu günlerde birbirimizi uyaralım, çocuklarımıza sahip çıkalım, onlara örnek olalım. Eleştirmek kolay toplumda bu tarz kişileri uyarmak için caba gösterelim.

Osmaneli halkının içinde belki binde iki üç orana sahip bu kişileri eğitelim. kurallar uyan değerli Osmaneli halkının bir kaç kendini bilmeze dersini vereceğini umut ediyoruz.

kurallara uyan tüm Osmaneli halkına da çok teşekkür ediyoruz.

Koronavirüs tedbirlerine uyan halkımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah zorunlu olmadıkça evde kalarak bu süreci kısa sürede atlatacağız.

Okunma Sayısı: 92

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*