ŞAMPİYON MADALYALARINI İLÇEMİZLE BULUŞTURDU

 

 

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Ulusal ve uluslar arası çapta ilçemizi madalyalarla donatan 1308 Osmaneli Belediye Spor Taekwondo kulübü, Osmaneli’ne iki madalya daha kazandırdı.

6-9 Şubat 2017 tarihleri arasında Antalya Belek’te düzenlenen 5. Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonasına tam 28 ülkeden 110 kulüp katılırken bu müsabakada toplam 801 sporcu mücadele etti. Düzenlenen bu şampiyonada ise 1308 Osmaneli Belediye Spor Taekwondo sporcusu Zehra ARI, 55 kiloda yarışarak ilçemizi ve ilimizi en güzel şekilde temsil etti. Müsabakaya gitmeden önce Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN’i makamında ziyaret ederek kendisine madalya sözü veren Zehra ARI, sözünü tuttu. Zorlu karşılaşmaların ardından 1308 Osmaneli Belediye Spor Taekwondo sporcusu Zehra ARI, bu şampiyonada 801 sporcu arasından Avrupa ikincisi oldu.

10-14 Şubat 2017 tarihleri arasında yine Antalya Belek’te düzenlenen 4. Uluslar arası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasına ise 46 ülkeden 1468 sporcu katılmıştı. Bu turnuvada da sporcumuz Zehra ARI, 1468 sporcu arasından üçüncü olup ikinci bir madalyayı almaya hak kazanmıştı.

Başarılı sporcumuz Zehra ARI, şampiyona sonrası 1308 Osmaneli Belediye Spor Antrenörü Mesur DÜŞ ile birlikte Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN’i makamında ziyaret etti. Başarılı sporcunun bu ziyaretinden büyük mutluluk duyan Başkanımız, madalya sözünü yerine getirdiği için sporcumuza ayrıca teşekkür etti. Sporcumuzu, ailesini ve antrenörünü de tebrik eden Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, “Osmaneli’nde sporun her branşına çok ayrı bir önem veriyoruz. İstiyoruz ki Osmaneli’nde çocuklarımız ve gençlerimiz sağlıklı bireyler olarak yetişsin ve kötü alışkanlıklardan uzak dursun. Bu amaçla hareket edip Osmaneli Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa fazlasıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu yöndeki gayretlerimizin meyvesini de sporcularımızdan fazlasıyla alıyoruz. Zehra kızımız Uluslar arası şampiyonadan iki madalya ile döndü. Şampiyonada ilçemizi ve 1308 Osmaneli Belediye Spor’u hakkıyla temsil etti. Bu başarılar bizleri daha da çok çalışmaya teşvik ediyor” dedi. Ziyaretin ardından Başkanımız, şampiyon sporcumuza hediyelerini takdim etti.

Okunma Sayısı: 391

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*