SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURSUNDA BU YIL 500 KURSİYERE ULAŞTI

3-IMG_6503

Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde (OBSEM)’de gerçekleştirilen KOSGEB girişimcilik kurslarında bu yılın başından itibaren 500 kursiyere ulaşıldı. Dün 500. Kursiyerimiz sertifikalarını almaya hak kazandı.

2014 yılının Eylül ayında Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından desteklenen projeyle kurulan OSMANELİ BELEDİYESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ kurulduğu günden bu yana 5000 kişiye sosyal, kültürel, mesleki ve sportif alanlarda eğitimler verdi ve eğitim faaliyetleri daha da artarak devam ediyor. Bölgemizde bir ilk olan Osmaneli Belediyesi  Sürekli Eğitim Merkezi, TÜRKAK tarafından akredite edilmektedir.

Özellikle KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik kurslarında Osmaneli Belediyesi Sürekli  Eğitim Merkezi, çevre il ve ilçelerin tercihi olmuştur.

KOSGEB  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile birlikte Osmaneli’ne, ülke genelinde farklı illerden gelen katılımcılar; ilçeyi gezme fırsatı da bulup ilçe hakkındaki memnuniyetlerini  dile getiriyorlar. Katılımcılardan bir kısmı ise eğitimini tamamlayıp ilçemizde işyeri açarak ticari faaliyete başlıyor.

Ayda iki KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenleyerek eğitimlerine hız kesmeden devam eden Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi, Osmaneli’ni bu yönüyle de Bilecik ili ve diğer ilçelerden ayırt edici bir noktaya taşıdı.

Katılımcılar hem eğitim alıyor, hem de Belediyenin rehberleri  eşliğinde ilçemizin tarihi, kültürel ve sosyal mekanlarını gezme ayrıcalığına sahip olup eğitimlerini tamamlıyorlar.

İki senedir devam etmekte olan Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi KOSGEB girişimcilik kursları bu sene 12.’si 15 Ağustos Pazartesi günü başlayarak 18 Ağustos perşembe günü sona erdi. Kursta girişimcilerin iş yerini açtıklarında ne yapması gerektiğini ve KOSGEB’in küçük ve orta ölçekli işletmelere verilen destekler Atıl TAŞER tarafından anlatıldı.

Kurs bitiminde Belediye Başkanı YMM Münür Şahin, kursiyerleri ziyaret etti. Kursiyerlere başarılar dileyerek Osmaneli’ne yapılan yatırımları anlattı ve kursiyerleri tebrik etti. KOSGEB kursunun bitmesinin ardından Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi, KOSGEB kurslarının devam edeceğini belirtti ve tüm Osmaneli halkını KOSGEB kurslarına davet etti. Osmaneli Belediyesi, kursiyerlere Osmaneli’nde Geleneksel Osmaneli Evleri, Rüstem Paşa Camii ve Tekke Seyir tepesini gezdirdi.

Eğitimlere katılmak isteyen kursiyerler, yeni açılacak olan çeşitli kurslar hakkında Belediyemizden bilgi alabilir ve Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi’ne www.obsem.net  web sitesi üzerinden başvuru yapabilirler.

1-IMG_6496 2-IMG_6497 3-IMG_6503

Okunma Sayısı: 3.075

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*