TAYRAŞ A.Ş. DÜNYANIN EN TEKNOLOJİK PETROL ÜRÜNLERİ İŞLETME TESİSİNİ 150.000.000 TL YATIRIMLA OSMANELİ’NE KURUYOR

20258137_1896640600552474_2488830595335084209_n

Atık Yağlar İthalat, İhracat ve Rejenerasyon Tesisleri A.Ş (TAYRAŞ), Alman sermayeli ve Avrupa Birliği kriterlerine uygun petrol atıklarını değerlendirmek ve sanayi için gerekli petrol ürünleri mamüllerini üretmek amaçlı yatırım, ithal ürünleri bu üretimle karşılamak ve ülke ekonomisine döviz kazandırmayı hedefliyor.

TAYRAŞ A.Ş’nin ilçemiz Osmaneli’ne yatırım yapacağı yaklaşık iki ay önce netleşmişti. Osmaneli’nde 105.000 m2 sanayi alanında kurulacak yatırım yaklaşık 150.000.000 TL maliyetle gerçekleşecek.18 ayda tamamlanması planlanan yatırım ilk etapta 400 kişiye istihdam sağlayacak. Bu sayı sonraki yatırımlarla artacak. Alanında Türkiye’de en büyük yatırım yapacak olan tesis Avrupa Birliği standartlarındaki üretimi ile çevreye hiçbir olumsuz etki oluşturmayacak.

İlçe Kaymakamımız Edip ÇAKICI, Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, Ak Parti Bilecik İl Başkanı Fikret KARABIYIK, Ak Parti Osmaneli İlçe Başkanı Yalçın KARACA, Belediye Meclis Üyeleri, Çevre ve Şehircilik Atık Yönetimi Daire Başkanı ve İl Müdürü, TAYRAŞ A.Ş. yöneticileri, bürokratlar, basın mensupları, Prof. Dr. İsa İPÇİOĞLU ve Belediyemiz yöneticileri TAYRAŞ A.Ş.’ nin yatırımlar konusundaki sunumunu ve açıklamalarını izledi.

Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, bugün yapılan toplantı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Osmaneli için sanayileşme hedefi büyüme açısından çok büyük önem arz ediyor. TAYRAŞ A.Ş., BİEN A.Ş. yatırımları ve diğer yatırımlar için sanayicimize her türlü desteği veriyoruz.

Bugün BİEN SERAMİK A.Ş. yöneticisi ve ortağı Ali ERCAN ile bir araya geldik. Arsa alımlarında geldikleri son durumu değerlendirdik. Osmaneli için çok önemsediğimiz BİEN SERAMİK A.Ş. yatırımı da bir iki ay içinde başlayacak konuma gelecek.

TAYRAŞ A.Ş. ve BİEN Seramik A.Ş. yöneticilerine Osmaneli’ndeki yatırım tercihleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Okunma Sayısı: 1.130

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*