“TEŞEKKÜRLER OSMANELİ, TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE”

17952675_1847174452165756_2837613112901243638_n

“Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandumu sürecini tamamladık. Osmaneli % 53.5 oranında “Evet” diyerek Türkiye ortalamasının üzerinde bir oranla yeni sisteme desteğini verdi. Türkiye artık yeni sisteme geçmiş oldu. İlk secimler 2019 yılının Kasım ayında yapılacak.

Resmi sonuçlara göre Osmaneli’nde kullanılan 14.229 oyun 7608 adeti EVET, 6.623 adeti HAYIR. Oyların oransal durumu ise % 53,5 EVET, % 46,5 HAYIR. Osmaneli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine EVET diyerek tercihini yaptı. Tüm Osmaneli halkına teşekkür ediyoruz.

Milletimize gittiğimizde her zaman partimize desteğini esirgemeyen Osmaneli merkez ve köylerine çok teşekkür ediyoruz. AK Parti Osmaneli İlçe Başkanımız Yalçın KARACA’ya, yönetim kurulumuza, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, Belediye Meclis Üyelerimize, muhtarlarımıza, üyelerimize ve destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Gece gündüz yapılan çalışmalar Osmaneli’nde güzel bir sonucun çıkmasını sağladı. Özellikle kadın kollarımıza ayrı bir parantez açıyoruz. Ziyaret etmedikleri, açmadıkları kapı kalmadı.

Referandum ile Ak Partiyi, hükümeti, Cumhurbaşkanını değil 2019 yılından itibaren uygulanacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Evet veya Hayır dedik. Yeni yönetim modelimizi “Evet” diyerek belirlemiş olduk. Referandumda evet de bizim hayır da bizim diyen milletimiz var. Artık referandum sona erdi. Birlik ve beraberlik içerisinde hedeflerimize yürüyeceğiz. Allah, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini Türkiye için hayırlı kılsın.

Tekrar tüm teşkilatımıza, tüm halkımıza, kamu görevlilerine teşekkür ediyor, seviyeli bir referandum süreci geçirdiğimiz için Evet kararının Osmaneli’ne, Bilecik’e ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum.”

     Saygı ve Sevgilerimle

     YMM Münür ŞAHİN

Osmaneli Belediye Başkanı

 

Okunma Sayısı: 509

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*