TÜM ÖĞRETMENLERİMİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.ARAMIZDAN AYRILAN VE ŞEHİT OLAN ÖĞRETMENLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUZ.

TÜM ÖĞRETMENLERİMİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.ARAMIZDAN AYRILAN VE ŞEHİT OLAN ÖĞRETMENLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUZ.

24 Kasım Öğretmenler Günü, bizler için çalışıp çabalayan, fedakar öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gün.Öğretmenler hepimiz için çok değerli,bugün bulunduğumuz tüm konumları onların bizlere öğrettiği bilgilerle elde ettik.Türkiye’de 1981’den beri, her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor.24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Bakanlar Kurulu, Atatürk’e “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” ünvanını 11 Kasım 1928’de yaptığı toplantıda vermiş ve bu ünvan, 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi’nin yayınlanması ile resmileşmişti.Atatürk’ün 100. doğum yıldönümü olan 1981’de, “başöğretmen” olduğu günün ülke çapında Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verilmiş ve o günden bu yana her 24.Kasımda öğretmenler gününü kutluyoruz.Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar, 26 Kasım 1992’de Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleşiyor.Öğretmenler Günü’nün amacı; öğretmenin toplumdaki yeri, rolü, önemi ve değerini anlamak, öğretmeni bulunması gereken yüce yerine oturtmaktır. Öğretmenler arasındaki bağı kuvvetlendirmek, öğrencileri ile aralarındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı güçlendirmektir. Emekli olan öğretmenleri saygıyla anmak ve yeni atanmış öğretmenlere mesleklerinin bilincine varmalarını sağlamaktır. İşte Öğretmenler Günü, bu fedakâr öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gün olarak kutluyoruz.İçinde bulunduğumuz yıl covid-19 nedeniyle öğretmenler gününü sadece sembolik olarak kutluyoruz.Öğretmenlerimize duyduğumuz saygı, sevgi ve şükranlarımızı dile getirmek için bu günü fırsat bilmeli ve bu duygularla, onları hatırlamalıyız.Okulu bitirip hayata atıldığımız zaman, bizi bu günlere hazırlayan öğretmenlerimizi bir kez daha saygı,sevgi,minnetle anıyoruz.Aramızdan ayrılanlara Allahtan rahmet diliyoruz.

Saygı ve sevgilerimle,

Ymm Münür Şahin

Osmaneli Belediye Başkanı

Okunma Sayısı: 33

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*